אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטיסימו ממשיכה לממש את האחזקה בטליט תקשורת

פורטיסימו ממשיכה לממש את האחזקה בטליט תקשורת

לאחר שמכרה בפברואר חלק ניכר ממניותיה בטליט, פוריסטימו מכרה היום 2 מיליון מניות בשווי של כ-7 מיליון דולר. פורטיסימו נותרה עם 1.9% ממניות טליט

11.03.2014, 20:06 | שירות כלכליסט

פורטיסימו ממשיכה לממש את השקעתה בטליט תקשורת.  

קראו עוד בכלכליסט

טליט, הנסחרת בבורסת לונדון (AIM) דיווחה היום, כי קרן ההשקעות הישראלית פורטיסימו מכרה עוד כ-2 מיליון מניות של החברה, בשווי של כ-7 מיליון דולר.

מהלך זה הינו המשך למימוש של כ-10.5 מיליון מניות טליט שמכרה פורטיסימו בסוף פברואר השנה.

פורטיסימו רכשה כ- 14.6 מיליון מניות טליט בתקופה שבין פברואר ליוני 2013, בשווי של 75 עד 80 פני למניה ובהשקעה כוללת של 18 מיליון דולר. בסוף פברואר 2014 מכרה כ-10.5 מיליון מניות בשווי של כ-2 ליש"ט למניה, ובכך רשמה רווח של כ-13 מיליון ליש"ט (כ-30 מיליון דולר). 

המכירה הנוכחית נעשתה בין השאר לשני גופים מוסדיים בלונדון – Lazard ו- Old Mutual, ולאחריה נשארו בידי פורטיסימו 1.9% ממניות טליט. 

יובל כהן מנכ"ל פורטיסימו יובל כהן מנכ"ל פורטיסימו יובל כהן מנכ"ל פורטיסימו

טליט תקשורת החלה את דרכה כחברה המפתחת טלפונים סלולריים, אולם בהמשך היא עברה הסבה וכיום היא עוסקת בעיקר בתקשורת בין מכונות (M2M). החברה פירסמה תוצאות מקדמיות ל-2013 בינואר האחרון כאשר היא כתבה כי הכנסועתיה צפויות לרשום זינוק של 17.4% בהכנסות לכ-243.5 מיליון דולר נתונים שהיו מעל לציפיות השוק שעמדו על 240 מיליון דולר.  

ההשקעה של פורטיסימו היתה חריגה ביחס להשקעותיה בדרך כלל. לרוב פורטיסימו בוחרת לתפוס שליטה בחברות ובעזרת צוות ניהולי שהיא ממנה לשפר את ביצועיהן התפעוליים, ואז למכור את אחזקותיה. ההשקעה בטליט היתה השקעה פיננסית וניצול הזדמנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות