אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיוויד קמרון: "רוסיה עלולה לגרום ל־G8 לחזור להיות ה־G7" צילום: בלומברג

דיוויד קמרון: "רוסיה עלולה לגרום ל־G8 לחזור להיות ה־G7"

עם זאת ראש ממשלת בריטניה הודה כי המערב אינו יכול "להכריח" את רוסיה לצאת מחצי האי קרים, ופסל את האפשרות של הטלת סנקציות על רוסים אמידים העובדים בלונדון. זאת בניגוד גמור להלך הרוחות שמאפיין השבוע את הצמרת המדינית בלונדון

12.03.2014, 09:29 | שירות כלכליסט
בעקבות השתלטותה של רוסיה על חצי האי קרים, גוברים הקולות לסילוקה מקבוצת מדינות ה־G8 שאליה הצטרפה ב־1998.

בוושינגטון, דובר הבית הלבן ג'יי קרני אמר שלשום כי קשה להאמין שפסגת ה־G8 המתוכננת להתקיים בסוצ'י ביוני אכן תצא אל הפועל. זאת בהתבטאות החריפה ביותר עד כה בנושא.

אנגלה מרקל ודיוויד קמרון, צילום: בלומברג אנגלה מרקל ודיוויד קמרון | צילום: בלומברג אנגלה מרקל ודיוויד קמרון, צילום: בלומברג

במקביל, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הזהיר כי רוסיה תגורש מקבוצת המדינות המתועשות, אלא אם תשתף פעולה בהרגעת המתיחות באוקראינה - על כך דיווחה אתמול סוכנות הידיעות איטאר־טאס. "אם רוסיה תנקוט צעדים נוספים, מובן שהיא עלולה לגרום לכך שה־G8 יחזרו להיות G7", אמר קמרון. "אבל אני מקווה שלא יהיה בכך צורך".

קמרון המשיך את הקו הנוקשה שאותו נקט בסוף השבוע שר החוץ הבריטי וויליאם הייג, שהזהיר גם הוא כי רוסיה מסתכנת בגירוש ממועדון ה־G8. עם זאת הוא הודה כי המערב אינו יכול "להכריח" את רוסיה לצאת מחצי האי קרים, ופסל את האפשרות של הטלת סנקציות על רוסים אמידים העובדים בלונדון. זאת בניגוד גמור להלך הרוחות שמאפיין השבוע את הצמרת המדינית בלונדון.

אף כי רוסיה צפויה לארח את הפסגה בסוצ'י, בריטניה וצרפת פרשו כבר משיחות ההכנה לאירוע. הייג ציין כי קבוצת המדינות המפותחות תיפגש באתר אחר השנה, ללא רוסיה, ובפורמט של שבע מדינות. "כבר השעינו את ההכנות לפסגה והפסקנו את הפגישות לקראתה", אמר. "מובן שאחת האופציות, אם לא תירשם התקדמות דיפלומטית, תהיה לבטל את האירוע, ואכן מדינות ה־G7 חופשיות להיפגש לבדן. אלה הם מהלכים שלא יתקבלו בברכה ברוסיה", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות