אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה ממליצה להעמיד לדין את סגן ראש עיריית רעננה לשעבר על שוחד צילום: עמית שעל

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את סגן ראש עיריית רעננה לשעבר על שוחד

עפ"י החשד יואל עזרזר קיבל שוחד מקבלנים שעבדו עם העירייה בתמורה לקידום ענייניהם ושיפץ את ביתו על חשבון כספי חברת קדישא

12.03.2014, 14:52 | זוהר שחר לוי

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את סגן ראש עיריית רעננה לשעבר, יואל עזרזר, בעבירות שוחד ובעבירות של גניבה, הפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בעת מילוי תפקידו הציבורי. תיק החקירה בעניינו הועבר לפרקליטות שם יוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום.

במשטרה הודיעו היום (ד') כי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 סיימה לחקור את הפרשה בעניינו של יואל עזרזר ששימש עד לבחירות האחרונות כסגן ראש עיריית רעננה ומנכ"ל חברה קדישא רעננה. החקירה נפתחה בעקבות מידע שהגיע למשטרה ולפיו ביצע עזרזר עבירות של גניבה בידי מורשה, לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות תוך כדי מילוי תפקידיו הציבוריים בעיריית רעננה וחברת קדישא.

לפי המשטרה, במהלך החקירה נחקרו עשרות מעורבים ובמקביל נערכו חיפושים במספר זירות, במהלכם נתפסו חומרים הקשורים לפרשה וכן הוצאו צווי הקפאה לנכסיו של החשוד. ממצאי החקירה, כך לפי היחידה החוקרת, העלו כי עזרזר קיבל שוחד מקבלנים שעבדו עם העירייה בתמורה לקידום ענייניהם בעיר, שיפץ את ביתו על חשבון כספי קופת חברת קדישא והשתמש ברכוש החברה כבשלו לצרכים אישיים.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

בסיומה של החקירה, קיבל ראש אח"ם את עמדת היחידה כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות מצדו של עזרזר ותיק החקירה הועבר לפרקליטות מחוז מרכז שם יכריעו בנוגע להעמדתו לדין.

ביולי האחרון נעצר עזרזר, שעה שעוד כיהן כסגן ראש העיר, יחד עם מספר מעורבים נוספים. "על פי חומר החקירה", כתב השופט אברהם הימן בהחלטה להאריך את מעצרו, "עולה כי החשוד עשה שימוש בתפקיד ציבורי שניתן לו כמנוף לקבלת כספים, רוצה לומר שמדובר לכאורה בעבירות של לקיחת שוחד". השופט התייחס בהחלטתו גם לכך שעזרזר שמר בחקירתו על זכות השתיקה ואמר: "מצאתי לומר שבהתנהלות זו של החשוד מעלה מיניה וביה חשש כי אם ישוחרר ישבש בחקירה. הרי שככל שאדם סבור כי טופלים בו אשמות שווא יהיה זה אך טבעי שיטיח בחזרה באזני חוקריו את האמת, אלא שכאמור בחר החשוד לשתוק בחקירה".

מנגד, טען אז סנגורו של עזרזר, עו"ד צדוק חוגי, כי העילה לחקירה היא נקמה. "בחקירה", כך אמר בדיון, "הוא (עזרזר, זש"ל) סיפר שיש כנראה גורם, נותן שירות חיצונה שלא סופקה תאוותו והוא מבקש להתנקם בו". בשיחה עם "כלכליסט" הדגיש הסנגור כי "מרשי חף מפשע ואנחנו נוכיח זאת".

טרם התקבלה תגובת עזרזר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות