אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי המחקר של תע"א יקבלו תוספת שכר של 10%

עובדי המחקר של תע"א יקבלו תוספת שכר של 10%

ועד העובדים הודיע על התוספת הצפויה, שעדיין לא קיבלה את אישור רשות החברות ודירקטוריון החברה

13.03.2014, 07:47 | גיל קליאן

עובדי המחקר של התעשייה האווירית צפויים לקבל העלאה של 10% בשכרם, על פי הודעה שקיבלו מוועד העובדים של החברה. עם זאת, העלאה זו טרם אושרה על ידי הממונה על השכר באוצר, על ידי רשות החברות וכן על ידי דירקטוריון התעשייה האווירית. אם תאושר, תוספת זו תשפיע על מאות עובדים מתוך 16 אלף עובדי החברה. מדובר בתוספת שניתנה בעבר לעובדים בתפקידים דומים באוניברסיטאות ובחברות ביטחוניות והיישום שלה התעכב בתע"א.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה על תוספת השכר הזו מגיעה בתקופה בה החברה דווקא צריכה לצמצם הוצאות שכר כדי לשפר רווחיות. ב־2012 עמד שיעור הרווחיות התפעולית של תע"א על 2.3% בלבד, כשבחמש השנים האחרונות הוא נע בין 3.9% ל־1.7%.

יו"ר ועד התעשייה האווירית, ח"כ חיים כץ, צילום: נמרוד גליקמן יו"ר ועד התעשייה האווירית, ח"כ חיים כץ | צילום: נמרוד גליקמן יו"ר ועד התעשייה האווירית, ח"כ חיים כץ, צילום: נמרוד גליקמן

למרות תוכנית פרישה מתמשכת, עלויות השכר של תע"א רק גדלות. בשנת 2012 הגיעו עלויות השכר של החברה לסכום של כ־4.9 מיליארד שקל, עלייה של 2.9% לעומת 2010, וזאת למרות שבאותה תקופה ירדה מצבת העובדים ב־2.5%. ממוצע עלות השכר לעובד תע"א הגיע באותה שנה לרמה של כ־25 אלף שקל בחודש, כאשר השכר הממוצע ברוטו לעובד הגיע באותה שנה ל־19.8 אלף שקל.

במקביל, תע"א מתמודדת עם סביבה עסקית שהופכת לקשה עם הזמן. ארה"ב ואירופה מצמצמות תקציבי ביטחון ומאטות הליכי חימוש, הפעילות האזרחית של תע"א עדיין לא הוכיחה את עצמה כמנוע רווחים יציב והסחר עם מדינות אחרות במזרח מוגבל — לפעמים מסיבות אסטרטגיות ולפעמים פשוט בגלל הקושי שבהתנעת פעילות במדינות חדשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות