אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתוני המאקרו החלשים בסין דחפו את וול סטריט לירידות חדות צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נתוני המאקרו החלשים בסין דחפו את וול סטריט לירידות חדות

דאו ג'ונס איבד 1.4%, נאסד"ק ירד ב-1.5%; גם הבורסות באירופה ננעלו בירידות חדות. בארה"ב, נתוני הגירעון, המכירות הקמעונאיות והדרישות הראשוניות לדמי אבטלה הפתיעו לטובה

13.03.2014, 22:10 | ערן סוקול

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

 

22:00 - הבורסות בניו יורק ננעלו בירידות חדות; דאו ג'ונס איבד 1.4%, נאסד"ק ירד ב-1.5% - ו-S&P השיל 1.2% מערכו. מדובר בירידות החדות ביותר בחמשת השבועות האחרונים.

 

21:00 - מחיר הנפט עלה ב-0.3%, לאחר שלושה ימים של ירידות, ונקבע על 98.2 דולר לחבית.

 

20:00 - הגירעון של ממשלת ארה"ב בפברואר עמד על 194 מיליארד דולר - ירידה של 5% לעומת החודש המקביל אשתקד ונמוך משמעותית מצפי האנליסטים לגירעון של 223 מיליארד דולר בפברואר. בחודש הקודם עמד הגירעון על 10.3 מיליארד דולר בלבד.

 

19:30 - הבורסות באירופה ננעלו בירידות שערים. דאקס בפרנקפורט ירד ב-1.9%, ופוטסי בלונדון איבד 1%. ברקע: החששות מהחרפת המשבר באוקראינה. בבורסת מוסקבה, מדד מייסקס איבד 2% ורשם את רמתו הנמוכה ביותר מאז מאי 2010

 

18:40 - הפחד גובר בשווקים: מחריפות הירידות בוול סטריט והמשקיעים מחפשים חוף מבטחים. אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ב-0.6% ונסחרת בתשואה של 2.66% לשנה. אג"ח ל-30 שנה קופצות ב-1.2% ונסחרות בתשואה של 3.61% לשנה.

 

17:45 - נגיד בנק ישראל לשעבר, סטנלי פישר, נושא כעת דברים במסגרת השימוע שנערך בוועדת הבנקאות של הסנאט לאישור מינויו כסגן יו"ר הפד. חלק ניכר מהשאלות המופנות למועמדים נוגעות לרגולציה של המערכת הפיננסית. במענה לאחת השאלות אמר פישר כי לדעתו הבנקים הקטנים בארה"ב אינם צריכים להיות כפופים באופן מלא לרגולציה המסדירה את פעילות הבנקים הגדולים.

 

16:45 - נמחקו העליות בניו יורק. נאסד"ק יורד ב-0.3%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 יורדים ב-0.1%.

 

16:30 - מצבה של IBM קשה, כך מודים אפילו בחברה. מהלכיה של מנכ"לית החברה, ג'יני רומטי לצמצום הפסדי החברה לא הביאו מזור עד כה וקיים חשש סביר שגם 2014 תסתיים במפח נפש להנהלה. המהלכים העיקריים של IBMכללו תוכנית פיטורים נרחבת ששלחה הביתה עשרות אלפים מעובדיה. התכנית שהחלה בשנה שעברה הגיעה לשיאה בינואר 2014, זאת למרות הבטחותיה של רומטי באמצע 2013 כי מהלכי הפיטורים הסתיימו. עד כה פוטרו במהלך השנתיים האחרונות מ-IBM כ-15,000 עובדים והיד עוד נטויה.

 

15:35 - המסחר בניו יורק נפתח בעליות קלות, נאסד"ק ודאו ג'ונס עולים ב-0.3%, S&P 500 מוסיף 0.2% לערכו.

 

15:25 - אתמול לאחר נעילת המסחר, רשת הקמעונאות וויליאמס סונומה (WSM) דיווחו על רווח נקי לרבעון הרביעי של 1.38 דולרים למניה - 2 סנט מעל לצפי האנליסטים, והודיע ​​על הגדלת הדיבידנד הרבעוני ב-2 סנט ל-33 סנט למניה. מניותיה של וויליאמס סונומה עולות כ-7% בטרום מסחר.

 

14:30 - מאקרו ארה"ב: נתוני הליבה של המכירות הקמעונאיות לחודש פברואר הצביעו על עלייה של 0.3% מעל לצפי האנליסטים לעלייה של 0.2%.

 

מספר הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע שעבר ירד ב-9,000 ועמד על 315 אלף, שפל של שלושה חודשים ופחות מצפי האנליסטים ל-334 אלף דרישות חדשות.

 

14:20 - רכישה ראשונה לפלטפורמת בניית האתרים הישראלית Wix. החברה הפופולרית, שהגיעה לאחרונה לשווי של מיליארד דולר בנאסד"ק, רכשה את הסטארט-אפ הזעיר Appixia מרמת-גן של היזמים יגאל ברגר וטל קול. סכום הרכישה לא נמסר, אך מדובר ככל הנראה בסכום נמוך.

 

13:30 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ה') לאחר פרסום נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש פברואר ונתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע שעבר. החוזים העתידיים על נאסד"ק עולים ב-0.3% החוזים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 מוסיפים 0.2% לערכם. ברקע למסחר, אכזבה מנתוני הייצור בסין ומגמה מעורבת במסחר בבורסות אסיה ואירופה.

13:15 - נגיד בנק ישראל לשעבר יעבור היום שימוע בוועדת הבנקאות של הסנאט לאישור מינויו לתפקיד סגן יו"ר הפד. לדברי פישר, "המיתון הגדול לימד אותנו שעל הפד לתרום את חלקו בשמירה על יציבותה של המערכת הפיננסית". פישר אמר שכלכלתה של ארה"ב עדיין זקוקה לתמיכה חסרת תקדים על רקע נתוני אבטלה גבוהים "עם שיעור של 6.7% האבטלה עודנה גבוהה מידי", אמר פישר "על מנת להגיע לרמת תעסוקה מרבית ביחד עם יציבות במחירים, יש להמשיך במדיניות מוניטארית מרחיבה על אף שהפד מצמצם בהדרגה ובזהירות את היקף הרכישות של ניירות הערך".

 

סטנלי פישר, יעיד בפני וועדת הבנקאות של הסנאט, צילום: מיקי אלון, בלומברג סטנלי פישר, יעיד בפני וועדת הבנקאות של הסנאט | צילום: מיקי אלון, בלומברג סטנלי פישר, יעיד בפני וועדת הבנקאות של הסנאט, צילום: מיקי אלון, בלומברג

13:00 - היום לפני פתיחת המסחר (14:30 - שעון ישראל) יפורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש פברואר, כאשר הצפי בשוק הינו לגידול בשיעור של 0.2%, זאת לעומת קיפאון (תרתי משמע) בחודש ינואר - רבות דובר על מזג האוויר הקשה בארה"ב שפגע בביצועי הכלכלה.

במקביל יפורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע שעבר. הצפי בשוק הינו לקריאה של 334 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 323 אלף דרישות חדשות שנרשמו בשבוע הקודם.

12:45 - הנשיא אובמה ביקר השבוע בחנות גאפ בניו יורק ורכש בה פריטים ב-150 דולר עבור אשתו מישל ובנותיו. הנשיא הגיע לחנות כמחווה לרשת גאפ (GPS) שהחליטה להעלות את שכר המינימום לצוותי החנויות שלה. אולם,"מסע" השופינג של אובמה בניסיון להגדיל את התמיכה בקריאתו להעלות את שכר המינימום מ-7.25 דולר לשעה ל-10.10 דולרים לשעה, לא שינה את גישתן של רוב הקמעונאיות. חרף החלטתה של גאפ להעלות ל-65 אלף מעובדיה את המשכורת, רוב הקמעונאיות עומדות מהצד ומחכות לראות כיצד יתפתח הדיון הציבורי בעניין.

12:30 - טאואר-ג'אז(TSEM) הודיעה היום על השקת פלטפורמת מתח גבוה חדשה של 700 וולט לאפליקציות ניהול הספק בטכנולוגיית 0.18 מיקרון של החברה, שתאפשר ללקוחותיה לתכנן מעגלים משולבים בעלי מתח גבוה מאוד עם יכולת אינטגרציה גבוהה במיוחד. הדבר יאפשר שילוב התקני מתח גבוה חיצוניים על אותו שבב המתאימים במיוחד ליישומי תאורת LED ובקרי ספקי כוח. בנוסף, מציעה הפלטפורמה שילוב של מעגלים דיגיטליים ואנלוגיים בצפיפות גבוהה במיוחד, וכן, מודולריות של הפלטפורמה לצורך התאמתה לצרכים שונים עבור יישומים ספציפיים.

12:15 -  פלאזה סנטרס רשמה בשנת 2013 הפסד של 218 מיליון יורו. הגורם המרכזי לתוצאות הגרועות של חברת הנדל"ן שבשליטת אלביט הדמיה(EMITF) הוא ירידת ערך של נדל"ן להשקעה שהביאה למחיקות של כ-118 מיליון יורו. כפועל יוצא מההפסדים הכבדים של פלאזה סנטרס, התכווץ ההון העצמי של החברה שבניהולו של רן שטרקמן לכ-210 מליון יורו.

12:00 - ההכנסות של פוטומדקס(PHMD) ברבעון הרביעי של 2013 הסתכמו ב-63.5 מיליון דולר - עלייה של 16%. הרווח הנקי עבור הרבעון הסתכם ב-3.2 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 5.9 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

ד"ר דולב רפאלי, מנכ"ל פוטומדקס: "התרחבות בינלאומית היא מרכיב מהותי באסטרטגיית הצמיחה שלנו במותג ה – no!no!. ברבעון הרביעי התחלנו בבחינת הפרסום שלנו בברזיל וקיבלנו תוצאות מעודדות. בנוסף, המשכנו לבנות את המודעות למותג שלנו בגרמניה ואנגליה, ואנו בטוחים כי יש בידינו את הבסיס הנדרש לקראת שנה מוצלחת בכל תחומי הפעילות שלנו, אשר יתרמו בצורה משמעותית לצמיחתנו ב-2014". 

 

11:45 - אופטימיות זהירה באירופה על רקע האכזבה מנתוני המאקרו בסין. הבורסות המובילות באירופה נסחרות כעת ביציבות, נתון שפורסם בבריטניה לגבי מחירי הבתים, לוחץ מעט את הפוטסי מטה, הנתון אמנם הצביע על עליית מחירים, אולם פחות מהצפי בשוק. הבורסה באיטליה עדיין נהנת מרוח גבית הנובעת מנתוני ייצור טובים מהצפוי שפורסמו אתמול.

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

 

11:30 - המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת, ברקע האכזבה מנתוני המאקרו שפורסמו לפנות בוקר בסין. הייצור התעשייתי בפברואר עלה ב-8.6%. קצב מתון יחסית לעלייה של 9.7% בינואר ופחות מתחזיות האנליסטים שציפו לעלייה של 9.5%. עוד פורסם כי המכירות הקמעונאיות עלו בשיעור של 11.8% - נמוך מהתחזיות לעלייה של 13.5% וכן מהעלייה של 13.6% שנרשמה בחודש שעבר.

 

כיכר טיינאנמן בייג כיכר טיינאנמן בייג'ינג, סין | צילום: בלומברג כיכר טיינאנמן בייג

 

למרות שהעולם כולו חושש מהנתונים החלשים בסין, הבורסה בשנגחאי עלתה ב-1.1% כאשר ברקע פרסומים בעיתונות הסינית על כוונת הממשל לעצור את מדיניות צמצום הנזילות, אותה הנהיג כחלק מהפעולות נגד בנקאות הצל שהתפתחה במדינה ושהרחיבה את פעילות האשראי הבלתי רשמית. הצעד על הפרק הוא להוריד במעט את דרישת המינימום להון, ובכך להגדיל את הסכום הפנוי למתן אשראי. למדיניות הצמצום היתה השפעה משמעותית ביותר על שוק ההלוואות: היקף האשראי שניתן בפברואר בסין צנח ל-644.5 מיליארד יואן (105 מיליארד דולר), מול 1.3 טריליון יואן בינואר.

 

ניקיי ביפן ננעל בירידה של 0.1% והאנג סנג השיל 0.7% מערכו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות