אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועד עובדי חברת החשמל תוקף את המנכ"ל: "מתכננים צעדים שיפתיעו אותו" צילום: אוראל כהן

יו"ר ועד עובדי חברת החשמל תוקף את המנכ"ל: "מתכננים צעדים שיפתיעו אותו"

שעות ספורות אחרי הודעתו של מנכ"ל חברת החשמל על הקפאת תוספות השכר לעובדים מהחודש הבא, אמר יו"ר ועד העובדים דוד צרפתי כי "ההנהלה נגררת לפופוליזם זול ומעדיפה לפגוע בעובדים"

13.03.2014, 16:46 | ליאור גוטמן

שעות ספורות אחרי הודעתו החד-צדדית של מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, על הקפאת תוספות השכר של העובדים מחודש אפריל הקרוב, תגובת וועד העובדים לא איחרה לבוא. בהודעה שפרסם לפני שעה קלה (ה') יו"ר המזכירות הארצית של חברת החשמל, דוד צרפתי, הוא מכנה את החלטת המנכ"ל "פופוליזם זול".

קראו עוד בכלכליסט

בבסיס ההחלטה הקפאת תוספת השכר שתוכננה ל2014 (כ-3%) ועוד אחת שתוכננה ל-2015 (עוד כ-3%) בטענה שמצבה הפיננסי של החברה אינו מאפשר את התשלומים. יצוין כי התוספת היא חלק מהסכם השכר הקיבוצי שחתמה הנהלת חברת החשמל מול העובדים בשנה שעברה, כאשר הביטול נעשה לטענתם במעמד צד אחד בלבד.

יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, דוד צרפתי. "בזמן שיורים קסאמים בדרום, אנחנו נדאג לאספקת חשמל סדירה", צילום: אוראל כהן יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, דוד צרפתי. "בזמן שיורים קסאמים בדרום, אנחנו נדאג לאספקת חשמל סדירה" | צילום: אוראל כהן יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, דוד צרפתי. "בזמן שיורים קסאמים בדרום, אנחנו נדאג לאספקת חשמל סדירה", צילום: אוראל כהן

"היום 13/3/14 הוציא מנכ"ל החברה הנחיה על עצירת הדירוג האוטומטי בחח"י. בימים אלו של מזג אויר חריג וירי קסאמים בדרום, אנו נדאג להמשך אספקת חשמל סדירה לכל בית בישראל", כתב צרפתי לעובדי החברה.

לטענתו, הנהלת החברה והוועד נמצאים בשורת דיונים על הרפורמה בחברת החשמל, ואותה מכנה צרפתי "הרפורמה החשובה והגדולה שנעשתה בארץ והשכם והערב". לטענת צרפתי, עובדי החברה "חשופים להשמצות בתקשורת כנגד החברה ועובדיה", ולכן הוא ציפה ש"הנהלת חח"י בראשות היו"ר והמנכ"ל יגבו ויגנו על עובדי החברה המסורים, כפי שעשו זאת ראשי חברות אחרות במשק. לצערנו, הנהלת חח"י נגררת לפופוליזם זול במקום לתקוף את הגורמים אשר הביאו את חח"י למצבה הפיננסי הנוכחי, והעדיפו לפגוע בעובדים".

מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן. מהלך חד-צדדי, צילום: עמית שעל מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן. מהלך חד-צדדי | צילום: עמית שעל מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן. מהלך חד-צדדי, צילום: עמית שעל

צרפתי מסכם ש"בניגוד להחלטת המנכ"ל אשר התקבלה כשליפה מהמותן, המזכירות הארצית תקבל החלטות בכובד ראש ולאחר דיון רציני", אולם כבר מזהיר ש"כפי שהמנכ"ל הפתיע אותנו העובדים בצעד חד-צדדי, כך אנו מתכננים שורה של צעדים אשר יפתיעו את המנכ"ל. על כן עליכם להיות קשובים להנחיות נציגי ארגון העובדים במהלך השבוע הקרוב"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות