אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לעודף רגולציה? "משרד הבריאות פוגע באינטליגנציה של הצרכן" צילום: מורג ביטון

בדרך לעודף רגולציה? "משרד הבריאות פוגע באינטליגנציה של הצרכן"

נני סיימן נגד התוכנית החדשה לסימון מוצרים

16.03.2014, 12:21 | אורנה יפת
בימים אלה מקדם משרד הבריאות סימון מוצרים בחזית האריזה, בניסיון להילחם בתופעת ההשמנה. משרד הבריאות דורש להעביר סימון של אנרגיה, נתרן, סוכרים ושומנים לחזית האריזה. בנוסף, יתר הרכיבים יישארו בסימון בחלקו האחורי של המוצר. כלומר, אם עד היום היתה טבלת סימון רכיבים אחת בחלקו האחורי של המוצר, כעת יהיו שתי טבלאות שאחת מהן בקדמת המוצר.

הנושא נידון בימים אלה בין משרדי האוצר, הבריאות והכלכלה. התעשיינים כבר מדברים על עלויות של מאות מיליוני שקלים בעקבות התקנות החדשות. היבואנים זועמים וטוענים כי מצב זה יגרום ליציאה של יבואנים קטנים מהשוק ויקטין את התחרות, והם פועלים באמצעות איגוד לשכות המסחר לשנות את רוע הגזירה.

"אני לא מבינה למה יש סטנדרטים של רגולציה שייחודיים למדינת ישראל. למה אנחנו לא יכולים להתאים את עצמנו לרגולציה האירופית?", שואלת סיימן. "זה מעלה את עלויות המוצר ודורשים מהספקים שלנו בחו"ל דרישות אבסורדיות שהם לא יסכימו לעמוד בהן בשביל השוק הישראלי הקטן. לתאגידים הגדולים יש אינטרס כי זה ייקר את המוצרים המיובאים.

אילוסטרציה אילוסטרציה אילוסטרציה

"לדעתי משרד הבריאות פוגע באינטליגנציה של הצרכן. הצרכנים לא רואים מאחורה מה כתוב על המוצר? חייבים לשים להם את זה מקדימה?

זה יחזק את המפעלים המקומיים ויבואנים יפסיקו לייבא מחו"ל המון מוצרים קטנים, כמו שוקולדים בתפזורת, כי היצרנים מחו"ל לא יתאימו את עצמם לרגולציה בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות