אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
4 הדרכים הטובות לגיוס מתכנתים צילום: שאטרסטוק

4 הדרכים הטובות לגיוס מתכנתים

סקר של משרד העבודה האמריקאי מצא שעד 2022 יידרשו בארה"ב כ-140 אלף מהנדסי תוכנה. אתר Glassdoorבדק מהם 4 התמריצים העיקריים שמעניינים אותם במקום העבודה

16.03.2014, 17:32 | שירות כלכליסט
חברות הטכנולוגיה פתחו במלחמה על המתכנתים. המאבק כולל גם משכורות שערורייתיות המיועדות לפתות את העובדים, ואפילו את המתמחים. "התוכנה אוכלת את העולם", הגדיר זאת מנהל קרן ההון סיכון מארק אנגרסין.

קראו עוד בכלכליסט

הכוונה מאחורי דבריו היא שכיום - כל החפצים מסביבנו החל מהרכב ועד לתרמוסטט - מנוהלים על ידי תוכנה. כלומר, יש ביקוש גבוה לאנשים שכותבים את התוכנות. משרד העבודה האמריקאי מעריך כי עד 2022 ייווצרו עוד 140 אלף משרות בתחום התוכנה. בהתאם, המגזין US News הכתיר את תחום פיתוח תוכנה כמשרה הטובה ביותר ב-2014.

מקום עבודה כיפי הוא אחד התמריצים העיקריים לגיוס מתכנתים מקום עבודה כיפי הוא אחד התמריצים העיקריים לגיוס מתכנתים מקום עבודה כיפי הוא אחד התמריצים העיקריים לגיוס מתכנתים

לפיכך, חברות המעוניינות להעסיק מתכנתים צריכות לחשוב מחוץ לקופסה כדי לשכנע את המוכשרים לעזוב את העבודה הנוכחית שלהם לטובתן, כך עולה מסקר שערכה חברת השמה גלאסדור בקרב 1,400 מהנדסי תוכנה. המשתתפים בסקר פירטו מהן הדרכים הטובות ביותר להעסיק אותם:

1. לא דרך לינקדאין: המגייסים "מפציצים" את המתכנתים בלינקדאין, אולם לטענת המתכנתים עדיף לפנות אליהם דרך אתרים כמו GitHub או StackOverflow. "ביטלתי את החשבון שלי בלינקדאין בגלל שהופצצתי בבקשות. עכשיו הם צריכים למצוא אותי דרך הבלוג שלי או חשבונות ב- StackOverflow", ענה אחד הנשאלים בסקר.

2. להציע הרבה כסף: זוהי הרי עבודה, ולכן שכר טוב, בונוסים והטבות הם תמריצים חשובים. 78% מהנשאלים טענו כי יעזבו את העבודה הנוכחית שלהם אם יציעו להם שכר גבוה יותר או הטבות טובות. ב-2013, השכר למתכנתים טיפס לשיא. השכר השנתי הממוצע בארה"ב למהנדס תוכנה עמד על 90 אלף דולר, כך על פי אתר ההשמה Indeed. אם כי, בעמק הסיליקון השכר היה אף גבוה יותר ונע בין 140-160 אלף דולר עם בונוסים ואופציות.

3. הם רוצים ליהנות: גם לאחר שמציעים הרבה כסף, המתכנתים טוענים שיעברו עבודה בהתבסס על התרבות של החברה. כלומר, אם מדובר במקום שכיף לעבוד בו. 52% מהמהנדסים יסכימו אפילו לשכר נמוך יותר עם מדובר בחברה שידועה בתרבות הארגונית שלה.

4. רוצים לעבוד על מוצרים ושירותים מעניינים ושווים: קרוב ל-51% מהנשאלים טענו שיסכימו לעבוד עבור פחות כסף אם מדובר בחברה שמייצרת מוצר או שירות מעניינים במיוחד. "אם החברה לא אטרקטיבית בגלל הטכנולוגיה או התרבות שלה, ככל הנראה לא אהיה מעוניין לעבוד בה", סיכם אחד המשתתפים בסקר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות