אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם לראשונה מזה 17 שנים ברקשייר הת'אוויי תחלק דיבידנד? צילום: בלומברג

האם לראשונה מזה 17 שנים ברקשייר הת'אוויי תחלק דיבידנד?

בכוונת תושב סינסטני שבבעלותו מניות ב-1.6 מיליארד דולר להעלות להצבעה באסיפה השנתית במאי הצעה לחלק 48 מיליארד דולר כדיבידנד; וורן באפט מתנגד

17.03.2014, 14:26 | שירות כלכליסט

ברקשייר הת'אוויי של וורן באפט הפצירה בבעלי המניות שלה להצביע נגד הצעה להקצות 48.2 מיליארד דולר במזומן לשם חלוקת דיבידנד. כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר.

על פי כתב הצבעה של בקרשייר מיום שישי, תושב סינסינטי בשם דייוויד וויט שבבעלותו כ-8,600 מניות ברקשייר, יעלה להצבעה את חלוקת הדיבידנדים באסיפה השנתית ב-3 במאי.

"בידי החברה יותר כסף ממה שהיא צריכה והיות שבעליה של החברה לא מולטי-מיליארדרים כמו באפט, על הדירקטוריון לשקול חלוקה של דיבידנד משמעותי על המניות", הציע וויט. ברקשייר לא חילקה דיבידנד לבעלי המניות שלה מאז 1997.

וורן באפט ובתו סוזי , צילום: בלומברג וורן באפט ובתו סוזי | צילום: בלומברג וורן באפט ובתו סוזי , צילום: בלומברג

מייסד הקרן, וורן באפט, ששוויו מוערך ב-58.2 מיליארד דולר ושדורג החודש במקום הרביעי ברשימת המיליארדרים של פורבס, טען ב-2011 כי חלוקת דיבידנדים תגרום למניה לאבד מערכה. הוא גם מעוניין לשמור על רשת ביטחון של 20 מיליארד דולר עבור הקרן.

ברקשייר דיווחה כי שכרו של באפט, המחזיק בשליש ממניות ברקשייר, עלה ב-15% בשנה שעברה ל-485,606 דולר – כולל שכר בסיס של 10 אלף דולר והוצאות אישיות והוצאות אבטחה בסך 385,606 דולר.

כמו כן אמרה החברה כי העניקה לרוב חברי הדירקטוריון העלאה של 300 דולר בשנה שעברה. אחד מהם, ביל גייטס, קיבל 2,100 דולר בשנה שעברה תמורת עבודתו בדירקטוריון החברה. באפט לא הגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות