אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדויות בוועדת גבאי: ביה"ח הדסה התנהל כמו חנות מכולת צילום: אוהד צויגנברג

עדויות בוועדת גבאי: ביה"ח הדסה התנהל כמו חנות מכולת

צוות הבדיקה שמינתה שרת הבריאות יעל גרמן ובראשו עומד איש אגף התקציבים לשעבר, אבי גבאי, שומעים עדויות מבעלי תפקידים בבית החולים בעבר ובהווה. באחת מהן נטען כי "כל מערך הכספים של ביה"ח נוהל מתוך מחברת"

18.03.2014, 07:05 | שאול אמסטרדמסקי
צוות הבדיקה המיוחד שמינתה שרת הבריאות יעל גרמן לחקירת הרקע להתפתחות המשבר הדסה ולהפקת לקחים למניעת הישנות מקרים דומים בבתי חולים פרטיים אחרים החל את עבודתו בשבועות האחרונים. חברי הצוות, בראשות מנכ״ל בזק לשעבר ואיש אגף התקציבים לשעבר אבי גבאי, שומעים עדויות מבעלי תפקידים שונים בהדסה בהווה ובעבר. באחת מהן נטען כי "כל מערך הכספים של ביה"ח נוהל מתוך מחברת". המקורות שאיתם דיבר "כלכליסט" סירבו להסגיר מי מבין נותני העדות אחראי לאמירה זו.

שלט מהפגנת עובדי הדסה על ניהולו הכושל של ביה"ח, צילום: אלכס קולומויסקי שלט מהפגנת עובדי הדסה על ניהולו הכושל של ביה"ח | צילום: אלכס קולומויסקי שלט מהפגנת עובדי הדסה על ניהולו הכושל של ביה"ח, צילום: אלכס קולומויסקי

בנוסף, שמעו חברי הצוות את עדותו של מנכ״ל הדסה לשעבר ומנכ״ל הביטוח הלאומי היום פרופ׳ שלמה מור יוסף, שלקח בעדותו אחריות על הסכמי השכר שנחתמו מול ועדי העובדים השונים בבית החולים, שלטענת ההנהלה הנוכחית יצרו את מרבית הגירעון. מנגד, מור יוסף טען שלא ידע כי ביה"ח חתם על הסכמים נדיבים מדי מול קופות החולים לשנים 2011–2013, שמעניקים להן הנחות בשיעורים חריגים לעומת בתי חולים אחרים - כך על פי טענת ההנהלה הנוכחית. בקרוב יעיד בפני הוועדה מי שהיה המשנה למור יוסף, יאיר בירנבאום, שמשמש כיום בתפקיד בכיר במכבי שירותי בריאות. על פי טענת גורמים שונים בהדסה, בירנבאום היה האיש החזק בהנהלה בית החולים בשלהי תקופת מור יוסף, והוא האחראי להסכמים הנדיבים מול הקופות. בירנבאום צפוי להכחיש טענה זו ולטעון כי מור יוסף היה מעורה בכל הפרטים של ההסכמים שנחתמו עם קופות החולים.

עוד הופיעו בפני הוועדה יו״ר הדירקטוריון לשעבר אסתר דומיניסיני, מנכ״ל משרד האוצר לשעבר ודירקטור לשעבר בבית החולים ירום אריאב ובעלי תפקידים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות