אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחד ממייסדי יצרנית קנדי קראש מכר המניות - ו"הפסיד" מיליארד דולר

אחד ממייסדי יצרנית קנדי קראש מכר המניות - ו"הפסיד" מיליארד דולר

טובי רולנד, ממייסדי קינג מדיה אינטרטיינמנט, מכר ב-2011 את חלקו בחברה תמורת 3.1 מיליון דולר; ההנפקה הצפויה תעניק לאחזקה זו שווי של 966 מיליון דולר

18.03.2014, 12:13 | שירות כלכליסט
טובי רולנד היה אחד ממייסדי קינג מדיה אינטרטיינמנט, יצרנית משחק המחשב הפופולרי קנדי קראש. החברה הוקמה ב-2003, אך הוא עזב כבר ב-2011 ומכר את חלקו עבור מעט פחות מ-3.1 מיליון דולר. כעת בקינג מתכוננים להנפקה ציבורית ראשונה (IPO), שצפויה להעניק לה שווי של 7.6 מיליארד דולר. פירוש הדבר שאותה אחזקה שמכר רולנד לפני שלוש שנים תהיה שווה 966 מיליון דולר, כך לפי ההערכות של חברת המחקר PrivCo.

קראו עוד בכלכליסט

רולנד אינו היחיד שפספס הזדמנות להרוויח הון מקינג. קלאוס הומלס, דירקטור לשעבר בחברה מכר את האחזקה שלו ב-2011 תמורת 3.3 מיליון דולר, אולם לפי ההערכות של PrivCo האחזקה תהיה שווה בסביבות מיליארד דולר לאחר ההנפקה המתוכננת.

פרסומת של אפליקציית קנדי קראש פרסומת של אפליקציית קנדי קראש פרסומת של אפליקציית קנדי קראש

רולנד מנהל כיום את האתר החינוכי Mangahigh.com, בעוד שהומלס מכהן בדירקטוריון של שירות המוזיקה Spotify. השווי של קינג זינק בעקבות ההצלחה של קנדי קראש, שנהנה ממספר ממוצע של 93 מיליון שחקנים ביום. המשחק הושק בפייסבוק באפריל 2012, והגרסאות למכשירי הסמארטפון שוחררו בהמשך אותה השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות