אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סבן תמכור את מותגי דרימוורקס בישראל צילום: בלומברג

סבן תמכור את מותגי דרימוורקס בישראל

החברה בשליטת גיל ויוני סבן קיבלה את הזכויות למסחור מותגי ענקית האנימציה דרימוורקס אנימיישן, הכוללים בין היתר את שרק וקונג פו פנדה

18.03.2014, 18:26 | אורנה יפת

חברת סבן מותגים קיבלה את הזכויות על מסחור מותגי ענקית האנימציה דרימוורקס אנימיישן (DreamWorks Animation) בישראל. הזכויות יאפשרו לחברה להעניק זיכיונות לחברות בארץ שיוכלו למכור מרצ'נדייז של המותגים המוכרים של החברה, ובהם שרק, מדגסקר, קונג פו פנדה ועוד.

דרימוורקס אנימיישן הנו סטודיו אנימציה מהגדולים בעולם. במקור החברה היתה שייכת לאולפני הקולנוע האמריקאיים דרימוורקס שהקימו סטיבן ספילברג ודיוויד גפן ב־1994, אולם מאוחר יותר התפצל הסטודיו מהחברה, והאחרונה נמכרה לענקית הסרטים פרמאונט.

חיים סבן , צילום: ראלף אלסוונג חיים סבן | צילום: ראלף אלסוונג חיים סבן , צילום: ראלף אלסוונג

עד היום הפיק הסטודיו 28 סרטים, שעל פי הערכות גרפו בעולם כ־11 מיליארד דולר. לאור התמקדות החברה בקולנוע, והעובדה שהיא נהגה להפיק מדי שנה שני סרטים בלבד, היכולת שלה לייצר מותגים שישמשו מאוחר יותר למרצ'נדייז היתה מוגבלת מאוד.

לפיכך קיבלה החברה החלטה אסטרטגית להיכנס לתחומים נוספים פרט לקולנוע, ולהפיק סדרות טלוויזיה לערוצי הברודקאסט ולאינטרנט. כחלק מהמהלך רכשה החברה ביולי 2012 תמורת 155 מיליון דולר את חברת ההפקה קלאסיק מדיה, שבבעלותה בין היתר הדמויות קספר, לאסי ועוד. בהמשך חתמה החברה על הסכם עם חברת Netflix שבמסגרתו התחייבה דרימוורקס להפיק עבורה 300 שעות של סדרות טלוויזיה בשלוש השנים הקרובות.

הרחבת הפעילות של החברה מחוץ לעולם הקולנוע הביאה אותה להגביר את פעילותה בתחום המסחור ולתמיכה כוללת במותגים שלה. לדברי גיל סבן, מנכ"ל משותף בסבן מותגים ישראל (ואחיינו של חיים סבן), "מדובר בפעם הראשונה שבה דרימוורקס נכנסים בצורה מסיבית לעולם המרצ'נדייז, וסבן נבחרה לייצג את המותגים והקד"מ שלהם בישראל. ההסכם מולם כולל תשלום ראשוני וחלוקת הכנסות מתמלוגים. הצפי המוערך שלנו הוא כי בשלוש השנים הראשונות יימכרו בישראל מוצרים של דרימוורקס בהיקף כספי של 35 מיליון שקל".

סבן תפעל בשלב ראשון לקידום המותגים שרק, מדגסקאר, קונג פו פנדה, טורבו ומר פיבודי ושרמן. "בחודשים הקרובים נפעל לחיבור עם גופים נוספים שהם דומיננטיים בקטגוריות ההלבשה והחזרה לבית ספר, שהן קטגוריות העוגן שלנו. אחר כך נפעל להתרחב לקטגוריות נוספות בכלל שוק מוצרי הצריכה", אמר סבן.

סבן מותגים ישראל הוקמה ב־2010 ומשמשת כנציגה הבלעדית של סבן מותגים העולמית. החברה מתמחה בניהול מותגים ומחזיקה בזכויות המסחור על פאואר ריינג'רס, דיג'ימון, פול פרנק, הזבלונים, פקמן, הנסיך הקטן, להלהלופסי, בראץ ואחרים. החברה שותפה בערוץ הילדים ZOOM .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות