אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו ואריאל מסתייגים מיוזמת לפיד צילום: איי אף פי

נתניהו ואריאל מסתייגים מיוזמת לפיד

בטרם פרסום התוכנית, ביקש נתניהו שלא לתת פומבי לתוכנית הדיור וציין כי היא רק אחת משתי תוכניות שעוד יש לדון בהן

19.03.2014, 07:12 | רוני זינגר

אף שלפיד הבין שקיבל גיבוי מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו לתוכנית הפטור ממע"מ שלו המציאות מורכבת יותר: בישיבה בנושא שנערכה בלשכת רה"מ בטרם פרסום התוכנית, ביקש נתניהו שלא לתת פומבי לתוכנית הדיור וציין כי היא רק אחת משתי תוכניות שעוד יש לדון בהן. התוכנית השניה והחביבה יותר על לשכת נתניהו היא תוכנית ״מחיר מטרה״ של משרד השיכון שבה תומכים יועצו הכלכלי של נתניהו יוג׳ין קנדל ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר. לצד ראש הממשלה ושר האוצר השתתפו בדיון גם שר השיכון אורי אריאל, נגידת בנק ישראל קרנית פלוג - שהביעה הסתייגויות - וכן לוקר וקנדל שהתנגדו לה.

קראו עוד בכלכליסט

אורי אריאל, שר הבינוי והשיכון, צילום: חורחה נובומינסקי אורי אריאל, שר הבינוי והשיכון | צילום: חורחה נובומינסקי אורי אריאל, שר הבינוי והשיכון, צילום: חורחה נובומינסקי

בלשכת נתניהו הופתעו לגלות שתוכנית הפטור ממע״מ הודלפה לעיתונות, עוד בטרם התקיים דיון מעמיק על החלופות בינה לבין מתחרתה. זו אולי הסיבה לכך שבלשכה התמהמהו להוציא הודעת גיבוי לתוכנית והשאירו את הביקורת למתחרים: התנגדות בכירים באגף התקציבים באוצר, הסתייגויות בבנק ישראל, ברשות המסים ובמשרד השיכון.

חשיפת התוכנית הפתיעה גם את שר השיכון אורי אריאל ואנשיו, שטענו כי עיקרי התוכנית הוצעו בעבר בידי אריאל עצמו. במשרד השיכון מכנים את התוכנית ״חצי תוכנית״ ואף שתומכים בעיקריה, מבקשים לגבש תוכנית רחבה שתפנה לכלל רוכשי הדירות: גם דירות יד שניה, גם זוגות עם ילדים וללא אפלית חרדים וערבים שאינם עומדים בקריטריונים המוצעים לתוכנית לפיד. לפי אריאל, תוכנית לפיד תפנה לאלפים בודדים בלבד מהאוכלוסייה, שכן רכישת דירות חדשות כדירות ראשונות מהווה רק 8% מכלל העסקאות בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות