אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנובה תחויב להמשיך לספק סחורה לצרכניות צילום: אוראל כהן

תנובה תחויב להמשיך לספק סחורה לצרכניות

תנובה וקו־אופ ישראל הגיעו להסכמה זמנית בבית המשפט שלפיה החברה תמשיך לספק סחורה לצרכניות של הקו־אופ במושבים מרוחקים. קו־אופ תפקיד כסף בנאמנות

19.03.2014, 08:13 | נורית קדוש

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע אתמול כי עד סוף השנה, או עד למועד שבו יינתן פסק דין סופי בסכסוך בין תנובה לבין רשת קו־אופ ישראל, לא תוכל החברה להפסיק לספק סחורה לצרכניות במושבים מרוחקים. במקביל תידרש קו־אופ להפקיד בחשבון נאמנות סכום שייקבע על ידי בית המשפט, וייועד להבטחת התשלומים לתנובה. ההחלטה התקבלה על בסיס הסכמה שאליה הגיעו הצדדים. בין השאר, הוסכם כי התשלומים שתגבה תנובה מכל הסניפים של קו־אופ, יתבצעו על פי מערכת הנהלת החשבונות של קו־אופ.

קראו עוד בכלכליסט

עופר פיינשטיין מנכ"ל קו-אופ ישראל, צילום:  יוני רייף עופר פיינשטיין מנכ"ל קו-אופ ישראל | צילום: יוני רייף עופר פיינשטיין מנכ"ל קו-אופ ישראל, צילום:  יוני רייף

על פי ההחלטה, תנובה לא תפנה ישירות לצרכניות של קו־אופ בדרישות תשלום, ולא תפסיק אספקת סחורה בגין חובות שלטענתה קיימים לצרכניות כלפיה. שחרור כספים מחשבון הנאמנות ייעשה בהסכמת הצדדים או על פי החלטה של בית המשפט.

בקו־אופ בירכו על ההחלטה ומסרו: ״בית המשפט מנע מחסור במוצרי חלב בפריפריה. אנו שמחים על הכרתו דה־פקטו בסניפי קו־אופ בכפר כחלק בלתי נפרד מרשת קו־אופ ישראל. אנו מקווים להמשיך במשא ומתן מסחרי הוגן עם תנובה מחוץ לכתלי בית המשפט״.

ברקע הדברים, חשיפת "כלכליסט" לפני כחודש, שלפיה תנובה סירבה למכור לסניפי קו־אופ במושבים את מוצריה במחיר שקבעה לרשת קו־אופ העירונית. הסכסוך בין הצדדים החריף בשבוע שעבר, ולפני יומיים קו־אופ הגישה לבית המשפט בקשה לצו מניעה זמני נגד תנובה. הבקשה הוגשה על מנת למנוע מתנובה לממש את כוונתה להפסיק לספק סחורה ל־98 החנויות במושבים, אלא אם תקבל תשלום במזומן בלבד.

בתצהיר שהגישה לבית המשפט הסבירה קו־אופ את פנייתה ברצונה למנוע ״נקיטת צעדים כוחניים וחד־צדדים של תנובה, כגון הפסקת אספקה של מוצריה לכ־100 סניפים כפי שאיימה שתעשה, אם לא תתמלא דרישתה הבלתי סבירה לקבלת תשלום במחיר לא הוגן".

גם בתנובה ראו בהחלטה ניצחון ומסרו בתגובה: "בית המשפט החליט שאין מקום לתת צו מניעה נגד תנובה שנועד לשנות תנאים מסחריים של ההסכם הקיים. בית המשפט הורה לקו־אופ להפקיד את הכספים שלטענת הרשת היא אינה צריכה לשלם בנאמנות כדי להבטיח את זכויות תנובה. בית המשפט סירב לבקשה של הקו־אופ להעביר את הדיון לבוררות, וסירב לקיים דיון באופן חסוי כפי שביקש הקו־אופ. תנובה תמשיך לספק מוצרים לצרכניות עד סוף 2014 בכפוף לתשלום הכספים שמגיעים לה לפי ההסכם. בית המשפט קיבל את עמדת תנובה שהקו־אופ לא רשאית לבצע שינויים חד־צדדיים להסכם, והראייה שהכריח את הקו־אופ להפקיד בנאמנות את הסכום שהיא חושבת שאינה צריכה לשלם. בית המשפט קבע כי הקו־אופ צריך לנהל הליך מלא שבו יתבררו הטענות המשפטיות ולא בצו מניעה. תנובה לא איימה כי לא תספק מוצרים ובית המשפט אף ציין כי תנובה תספק מוצריה בכפוף לתשלום עבורם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות