אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נרכוש חלקם של קיבוצים שמתנגדים למכירת תנובה" צילום: אלעד גרשגורן

"נרכוש חלקם של קיבוצים שמתנגדים למכירת תנובה"

נציג הקיבוצים בדירקטוריון איציק באדר יצא בשבוע הבא לסין, ברקע התנגדות קיבוצים בעלי 6% בחברה

19.03.2014, 08:09 | גולן חזני

"אני מעריך שבקרוב מאוד יוחלפו טיוטות בין ברייטפוד לבעלי המניות של תנובה לרכישת השליטה בחברה", אמר אתמול ל"כלכליסט" איציק באדר, חבר דירקטוריון תנובה מטעם ארגוני הקיבוצים ועד לפני חודש מנכ"ל ארגון גרנות.

קראו עוד בכלכליסט

משרדי תנובה בגלילות, צילום: צביקה טישלר משרדי תנובה בגלילות | צילום: צביקה טישלר משרדי תנובה בגלילות, צילום: צביקה טישלר

באדר ייצא ביום ראשון הקרוב עם כמה מנהלים אזוריים בגרנות לפגישות בסין עם ראשי קונצרן המזון הסיני ברייט פוד. החברה נמצאת במגעים מתקדמים עם בעלת השליטה בתנובה, קרן אייפקס (56%), לרכישת חלקה לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר. עבור באדר תהיה זו פגישת היכרות ראשונה עם הסינים, שמעונייניםלחתום על שליטה משותפת עם מבטח שמיר והקיבוצים – שמחזיקים יחד ב־44% מתנובה.

לקו שמוביל באדר קיימת התנגדות משני ארגוני קיבוצים, צמח ומילואות, שכל אחד מהם מחזיק ב־3% מתנובה. ארגונים אלה הודיעו לבאדר שהם מתנגדים למכירה לסינים ומעוניינים באופציה של הנפקת תנובה.

נציג הארגונים המתנגדים, עו"ד גדעון פישר, אמר אתמול: "הקיבוצים שאנחנו מייצגים, 60 במספר, מתנגדים למהלכים של באדר ולנסיעה. נבהיר זאת גם לסינים". בתגובה, אמר באדר כי אם צמח ומילואות ירצו לצאת מתנובה במקרה של עסקה עם הסינים, מוכנים הקיבוצים המחזיקים ביתר 17% המניות לרכוש את חלקם.

במקביל למו"מ עם הסינים, גיבשה אייפקס תשקיף להנפקת תנובה בתל אביב.

באדר, שמתנגד להנפקה, אמר: "אייפקס ינסו לרקוד עד לרגע האחרון על שתי החתונות, וזה לגיטימי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות