אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי שני: "המשבר בגלל הפקידים, כולל בנק ישראל" צילום: עמית שעל

אורי שני: "המשבר בגלל הפקידים, כולל בנק ישראל"

שני אמר את הדברים בראיון לתוכנית חיסכון בערוץ 2. חברות כנסת מ"יש עתיד" תקפו את הנגידה פלוג, שמתחה ביקורת על החלטת לפיד להוריד את המע"מ ברכישת דירה ראשונה

18.03.2014, 21:38 | כלכליסט

״אם הפקידים היו כל כך טובים, לא היינו במשבר הזה. זו אותה הפקידות, בכל המקומות - כולל בנק ישראל, שהמשבר בגללו. הם הבעיה, לא הפיתרון״. כך אמר הערב אורי שני המייעץ לקבינט הדיור בראיון לתוכנית חיסכון בערוץ 2.

הדברים של שני באו בעקבות החלטת שר האוצר, יאיר לפיד, על מתן פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה, שתעלה לדיון בקבינט הדיור בשבוע הבא. על פי ההצעה, בני זוג שלהם ילד אחד לפחות ואשר שירתו בצבא יוכלו לקבל את הפטור אם ירכשו דירה מקבלן בסכום של עד 1.6 מיליון שקל. עלות התכנית למדינה מוערכת בכ-2 מיליארד שקל בשנה.

אורי שני, צילום: עמית שעל אורי שני | צילום: עמית שעל אורי שני, צילום: עמית שעל

בתוך כך, הערב תקפו חברות הכנסת מסיעת "יש עתיד", פנינה תמנו שטה, ד"ר עליזה לביא וקארין אלהרר, את נגידת בנק ישראל, ד" קרנית פלוג, שמתחה ביקורת על החלטת שר האוצר להוריד את המע"מ ברכישת דירה ראשונה.

"לא ייתכן שמי שעומדת בראש הגוף שכשל בשנים האחרונות בניסיונותיו להוריד את מחירי הדיור והייתה חלק ממקבלי ההחלטות במשך שנים רבות, תתקוף את המהלך האמיץ של שר האוצר שנותן מענה מיידי לזוגות שלא מצליחים לרכוש דירה. למרות הידיעה שהמהלך יעלה כסף מקופת המדינה במציאות הקשה שהשאירו קודמינו, כולל בנק ישראל, החלטת השר היא ההחלטה נכונה במקום ובזמן הנכון", נכתב בהדעתן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
פקידים עליך ישראל
תמיד הפקידים שולטים ומתעמרים. מושג פקידי הברון עוד מוכר מימים עברו והשתרש גם במדינה ישראל. כל פקיד הוא מלך. אך מדוע הוא לא מציין את הפקידים ה"מצטיינים" של רמ"י (רשעי מקרקעי ישראל) שהם הם הגורם העיקרי למשבר הנדל"ן. זהו גוף שהוא גם מונופול, גם רגולטור, גם שופט וגם מוציא לפועל - פקידי הברון הם ממש "פודלים" על ידם
טוביה החולב , מרכז  |  19.03.14
לכל התגובות