אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין הורס לשטיינמץ? המשבר באוקראינה מסכן את סקורפיו בהערת עסק חי

פוטין הורס לשטיינמץ? המשבר באוקראינה מסכן את סקורפיו בהערת עסק חי

החברה דיווחה כי שאין ביכולתה להעריך את היתכנות מכירת יחידות דירות ומימוש קרקעות ברוסיה ובאוקראינה, ובשל כך קיימת סבירות להכללת ההערה בדוחות. אג"ח סקורפיו יורד ב-3.8%

19.03.2014, 13:02 | מיקי גרינפלד

המשבר באוקראינה פוגע בסקורפיו עד כדי סבירות גבוהה להוספת הערת עסק חי לדוחות. כך עידכנה החברה שבשליטת בני שטיינמץ בדיווח שפרסמה אתמול בערב. סקורפיו הינה חברה פרטית שמדווחת מתוקף האג"ח הסחיר שלה, שיורד היום בצהריים ב-3.8% לתשואה של 29.1%.  

קראו עוד בכלכליסט

סקוריפו מדווחת כי לנוכח  אי הבהירות במצב באוקראינה, וסימני השאלה לגבי השלכת האירועים על שוק הנדל"ן, הן באוקראינה והן ברוסיה, החברה איננה יכולה להעריך בשלב זה את הסבירות וההיתכנות של מכירת יחידות הדיור ומימוש הקרקעות באוקראינה וברוסיה.

"כתוצאה מכך, וכן לאור סטטוס מימוש פרויקטים בצ'כיה למועד זה, קיימת היתכנות סבירה כי במסגרת הדוחות הכספיים השנתיים של החברה לשנת 2013 העתידים להתפרסם בשבועיים הקרובים, תיכלל הערה כי לאור כל הנסיבות המתוארות לעיל קיימים ספקות משמעותיים בנוגע להמשך פעילותה של החברה כ"עסק חי" ויכולתה של החברה לפרוע את התחייבויותיה", נכתב בדיווח של סקורפיו.

ההחלטה על הכללת הערת עסק חי נתונה לחוות דעתו של רואה החשבון המבקר של החברה.

בני שטיינמץ בני שטיינמץ בני שטיינמץ

העדכון של סקורפיו בא בהמשך להודעה קודמת שלה מה-3 במרץ. בהודעה הקודמת דיווחה סקורפיו לראשונה על השפעת המצב הגיאופוליטי באוקראינה על פעילותה, ובאופן ספציפי על קצב מכירת הדירות, מחירי המכירה וקצב התקדמות הבניה, יכולת מימוש נכסי נדל"ן ושווי הנכסים. "כפועל יוצא מכך, וכתוצאה מהחלשות של שער הגריבנה ביחס לשער הדולר עלולה להיות השפעה שלילית על מצבה הכספי של החברה ותוצאות הפעילות של החברה וכן על תזרים המזומנים החזוי של החברה", נאמר בהודעה הקודמת,

עוד הובהר בהודעה הקודמת כי בשלב זה החברה אינה יכולה להעריך את היקף ההשפעה הצפויה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות