אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד חברת החשמל משיב אש: העובדים עצרו לאלתר פרויקטים תפעוליים צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ועד חברת החשמל משיב אש: העובדים עצרו לאלתר פרויקטים תפעוליים

בתגובה להחלטת המנכ"ל אלי גליקמן לבטל את תוספות השכר לעובדים שתוכננו לחודש הבא, הודיע הוועד על עצירת פרויקטים ועל ניתוק מגע עם ההנהלה. בין הפרויקטים שבוטלו - הקמת פילטרים בתחנות הכוח הפחמיות; הצעדים לא יפגעו באספקת החשמל לציבור

19.03.2014, 15:09 | ליאור גוטמן

זה לקח שישה ימים, אבל זה הגיע: ועד עובדי חברת החשמל הודיע לפני שעה קלה (ד') להנהלת החברה כי הוא עוצר לאלתר פרויקטים תפעולים שונים בחברה ומנתק את הקשר הישיר עם הנהלת החברה. כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בצעד ראשוני שהגיע כתגובת נגד לביטול העלאת השכר של עובדי החברה שתוכננה לחודש אפריל, צעד שעליו החליט מנכ"ל החברה אלי גליקמן רק בחמישי האחרון, לאחר שטען שמצבה הפיננסי של החברה לא מאפשר תשלום תוספת שכר של כ-7%.

מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן. לטענתו מצבה הפיננסי של החברה אינו מאפשר תוספות שכר של 7%, צילום: עמית שעל מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן. לטענתו מצבה הפיננסי של החברה אינו מאפשר תוספות שכר של 7% | צילום: עמית שעל מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן. לטענתו מצבה הפיננסי של החברה אינו מאפשר תוספות שכר של 7%, צילום: עמית שעל

לטענת הוועד תוספת השכר היא חלק מההסכם הקיבוצי עליו חתם אותו מנכ"ל שביטל את תוספת התשלום, והוא נעשה במעמד צד אחד ומבלי להודיע לוועד או לדון עמו על אפשרות של דחייה.

בחמישי האחרון הודיע הוועד שישקול את צעדיו, ולאחר התכנסות עם ראשי הוועדים השונים הוחלט כאמור על עצירת פרויקטים וניתוק מגע. בין הפרויקטים שבוטלו או נעצרו ניתן לציין את הקמת הסולקנים (פילטרים) בתחנות הכוח הפחמיות וסירוב לתת להנהלה כל מידע שנדרש לניהול החברה, לרבות נתונים שוטפים על דלקים, ביקוש ועבודות בביצוע.

עוד הוחלט כי מאחר שהמנכ"ל לא הודיע לעובדים על ביטול תוספות השכר, הוועד יתכנס מדי יום  ויחליט על עיצומים חדשים מבלי ליידע את המנכ"ל. יצוין כי אספקת החשמל ללקוחות לא תיפגע. בין השאר, שוקל הוועד את האפשרות להפסיק גביית חובות מלקוחות.

צרפתי: נילחם על הבית

בשעות אחר הצהריים המאוחרות פרסם ועד העובדים תגובה חריפה. יו"ר הוועד דוד (מיקו) צרפתי אמר: "אנו, ארגון העובדים, מסירים כפפות ומתחילים לפעול. אם המדינה רוצה לפתור את בעיית משק החשמל ולסיים את המו"מ על הרפורמה על הצד הטוב ביותר - אנחנו כאן. אחרת, כל שנותר לנו הוא להילחם על הבית עד הסוף".

לטענת צרפתי, "גם אם יפטרו את כל עובדי חברת החשמל, לא יחסכו בכך את גירעונות החברה. אנחנו, העובדים, בעד תחרות במשק החשמל ואף קיבלנו החלטה לפעול למען רפורמה מוסכמת עם המדינה. הצרה היא שמדיניות הרגולטורים היא להעמיס על חברת החשמל מה שיותר, כדי שהיצרנים הפרטיים יוכלו לבסס את מעמדם על הגב הפיננסי של חברת החשמל ועל גבו של הציבור. האינטרס שלנו בחברת החשמל הוא אינטרס לאומי. מנגד, היצרנים הפרטיים, רואים רק את שורת הרווח ואת בעלי המניות". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות