אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הרפז: ארז וינר ואבי בניהו נעצרו לחקירה צילום: אביב חופי

פרשת הרפז: ארז וינר ואבי בניהו נעצרו לחקירה

הותר לפרסום: דובר צה"ל לשעבר ועוזרו של הרמטכ"ל אשכנזי נחקרו באזהרה, המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם. בועז הרפז נחקר אף הוא ושוחרר למעצר בית

19.03.2014, 16:30 | אלי סניור, ynet

התפתחות בפרשה שטלטלה את הצמרת הביטחונית של ישראל: הערב (יום ד') הותר לפרסום כי בועז הרפז, אבי בניהו וארז וינר נחקרו ביומיים האחרונים באזהרה בחשד לשורת עבירות הקשורות ליחסים העכורים ו"מלחמת הלשכות" בין הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי לשר הביטחון הקודם אהוד ברק. וינר, שהיה עוזרו האישי של אשכנזי, ובניהו, אז דובר צה"ל, אף נותרו במעצר לבקשת המשטרה.

הרפז, האיש שנחשד בזיוף אותו מסמך מפורסם שפוצץ את הפרשה בתקשורת, נחקר עוד אתמול והובא בפני שופט ששלח אותו למעצר בית למשך 10 ימים. היום הוא נקרא שוב למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, במטה יחידת להב 433 בלוד.

בועז הרפז בועז הרפז בועז הרפז

הפרשה שמכונה במשטרה "404" חסתה במשך תקופה תחת צו איסור פרסום גורף, אולם היום התיר השופט לבקשת המשטרה לצמצמו, ולפרסם כי החקירה עברה לשלב הגלוי, ואת שמות שלושת הנחקרים. העבירות שמייחסת להם המשטרה: קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיות, מרמה והפרת אמונים וגילוי והפרת חובה.

חקירת הפרשה נפתחה מחדש בהוראת היועץ המשפטי לממשלה, שלוש שנים אחרי פרסום "מסמך הרפז" - שכלל תוכנית לקידום מועמדותו לרמטכ"לות של אלוף יואב גלנט ולפגיעה באשנכזי, שהיה מסוכסך עמו. היועץ יהודה וינשטיין הסביר כי חומרים חדשים שנאספו בחקירת מצ"ח חייבו את חידוש החקירה.

בסיבוב הראשון של החקירה היא הוגדרה כמצומצמת ועסקה בעניין החשד לזיוף המסמך בלבד. גם אז נחקרו כל הגורמים המעורבים, אולם רק נגד הרפז הוחלט להגיש כתב אישום שלא הוגש עד היום, בשל הסתעפות ההליכים.

כעת המשטרה קיבלה מנדט רחב יותר, בהתבסס על חומרים שנאספו על ידי מבקר המדינה והפרקליט הצבאי הראשי שבדקו את הפרשה, בין היתר הקלטות של שיחות אישיות רבות מהטלפון בלשכת הרמטכ"ל. את התיק מוביל מטעם יאח"ה סגן-ניצב יורם נעמן, שהגיע בעצמו לדיונים בבית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות