אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר ספלטר יפסיק לשמש כמנהל השקעות ראשי במיטב-דש צילום: אמנון גוטמן

בלעדי לכלכליסט

יאיר ספלטר יפסיק לשמש כמנהל השקעות ראשי במיטב-דש

מנהל ההשקעות המוערך קיבל הצעה מהמנכ"ל אילן רביב להתמנות לתפקידים בכירים אחרים בארגון אך טרם קיבל החלטה

20.03.2014, 10:43 | רחלי בינדמן

יאיר ספלטר יפסיק לשמש כמנהל השקעות ראשי במיטב-דש בית השקעות. מנהל ההשקעות המוערך קיבל הצעה מהמנכ"ל אילן רביב להתמנות לתפקידים בכירים אחרים בארגון אך טרם קיבל החלטה.  

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע ל"כלכליסט" כי לא ימונה מנהל השקעות ראשי אחר, כאשר במסגרת שינוי ארגוני שמבצע בית ההשקעות הוחלט לבטל את פונקציית מנהל ההשקעות הראשי בבית ההשקעות, שלא קיימת בבתי השקעות אחרים.

ספלטר נמצא כבר 10 שנים בארגון (9 שנים בדש ועוד שנה במיטב-דש) במסגרת המיזוג בין בתי ההשקעות נשאלה השאלה מי מבין שני מנהלי ההשקעות הראשיים של קופות הגמל של שני הגופים – ספלטר מדש ויניב צלאל ממיטב יקבל את המינוי כמנהל ההשקעות הראשי של חברת הגמל הממוזגת.

אילן רביב מנכ"ל מיטב-דש, צילום: ישראל הדרי אילן רביב מנכ"ל מיטב-דש | צילום: ישראל הדרי אילן רביב מנכ"ל מיטב-דש, צילום: ישראל הדרי

רביב ובעלי השליטה אלי ברקת וצבי סטפק התקשו לבחור בין שני המנהלים המוכשרים ולכן החליטו למנות את צלאל למנהל ההשקעות הראשי של הגמל והפנסיה ואילו לבנות לספלטר תפקיד חדש כמנהל ההשקעות הראשי של הבית המכתיב את מדיניות ההשקעות לכל הקבוצה בכל המוצרים הפיננסים.

בעקבות המיזוג עזבו מספר בכירים בבית ההשקעות הממוזג לאור כפילות התפקידים. כך למשל דן פנחסי ששימש מנכ"ל הגמל של דש עזב את תפקידו כאשר הוחלט למנות את איציק אסטרייכר ממיטב לתפקיד מנכ"ל חברת הגמל הממוזגת. לפני שנה עזב גם עידו בירמן את בית ההשקעות לאחר ששימש קודם כמנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של דש ולאחר המיזוג מונה לתפקיד מנהל מערך המכירות של בית ההשקעות הממוזג אך לא ראה עין בעין עם המנכ"ל רביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אילן תתעורר, תקשיב לשטח
תתעוררו והפסיקו עם מלחמות אגו. שהטובים יישארו ולא רק אלה שבאים ממיטב.... הבינוניות חוגגת וזה ייגמר לא טוב. היו כל כך הרבה דברים בדש שנעלמו בגלל המיזוג הזה והפיכת החברה למיטב וחבל שלא שמרתם גם על ערכי דש והאנשים הטובים שלו בגלל מלחמות אגו.
דניאל , רמת גן  |  20.03.14
לכל התגובות