אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך העבודה בכיל מחריף: העובדים מפגינים נגד פיטורי מאות עובדים צילום: אוראל כהן

סכסוך העבודה בכיל מחריף: העובדים מפגינים נגד פיטורי מאות עובדים

העובדים מפגינים נגד כוונת החברה לפטר כ-23 עובדים ברותם אמפרט וחשש מפיטורים של מאות נוספים במסגרת איחוד שמתוכנן בין המפעלים השונים. לדברי הנהלת כיל, הסיבה לצורך בקיצוצים היא הירידה בהכנסות החברה וגידול בהוצאות עקב גזירות של הממשלה

20.03.2014, 12:55 | מיקי פלד
מאות מעובדי כיל מפגינים בשעה זו מול משרדי הנהלת החברה בתל אביב. העובדים מפגינים נגד כוונת החברה לפטר כ-23 עובדים ברותם אמפרט וחשש מפיטורים של מאות נוספים במסגרת איחוד מטות שמתכננת החברה בין המפעלים השונים. בשבועיים האחרונים אף נוקטים העובדים בעיצומים שונים, עד כדי הפסקה לפרקים של הוצאת המוצרים משערי המפעלים.

קראו עוד בכלכליסט

כיל הודיעה בסוף השנה שעברה על כוונה להתחיל בתכנית של שינוי ארגוני שכוללת בין השאר גם הוצאה של עובדים לפנסיה מוקדמת ופיטורים. המספר היחידי בו נקבה כיל עד כה הוא של 130 עובדים ברותם אמפרט, כאשר 106 כבר הסכימו לפרישה מוקדמת. העובדים מתנגדים לכל צעד של פיטורים ודורשים כי תיעשה פרישה מוקדמת בלבד, על פי תנאים שמוסכמים ברובם על ידי שני הצדדים וכוללים מענק של 800 אלף שקל ומענק חודשי של כ-20 אלף שקל עד גיל הפרישה.

  

הפגנת עובדי כיל מול משרדי החברה בתל אביב, צילום: אוראל כהן הפגנת עובדי כיל מול משרדי החברה בתל אביב | צילום: אוראל כהן הפגנת עובדי כיל מול משרדי החברה בתל אביב, צילום: אוראל כהן

לדברי הנהלת כיל, הסיבה לצורך בקיצוצים היא הירידה בהכנסות החברה וגידול בהוצאות עקב "גזירות שהממשלה הנחיתה" כמו במקרה של מימון קציר המלח בים המלח בכ-3 מיליארד שקל. השבוע כיל פריסמה כי סיימה את שנת 2013 ברווח של 819 מיליון דולר, רווח נאה אך ירידה של 37% לעומת השנה הקודמת. עם זאת, עלות שכרו של מנכ"ל כיל, סטפן בורגס, גבוהה ב-51% יותר מאשר קודמו בתפקיד, עקיבא מוזס. עלות שכרו של בורגס בשנה שעברה הגיע לכ-1.7 מיליון שקל בחודש. עלות השכר של עובד ממוצע בכיל עמדה על כ-28 אלף שקל בחודש.

מכיל נמסר כי "מחויבות חוקית, לצד אחריות לעתיד החברה ופרנסת העובדים, מחייבים את הנהלת החברה לגבש תכנית מיידית להתמודדות עם המשבר בשווקים וירידת כושר התחרותיות של החברה. הנהלת כיל שבה וקוראת לנציגי העובדים לפגוש את נציגי ההנהלה ולקחת חלק בדיאלוג אמיתי ורציני לקראת גיבוש ומימוש תוכנית ההתייעלות בחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
למספר 7 אתה כנראה לא מבין את התכנית הזדונית של ההנהלה הבכירה .
זה מתחיל עם הסדרים לפרישה עובר ל]פיטורים וממשיך להורדת 30עד 40% משכר העובדים . שים לב : שכר העובדים , ולא הבכירים , להם יש קפיצה בשכר ובונוסים על חשבון העובדים . לאחר מכן קיצוצים בהטבות וכך זה נמשך . את זה הם לא מספרים לתקשורת ולוועדים .
דרמי  |  23.03.14
7.
מי שלא מבין שלא יגיב
אף אחד פה לא יודע כלום ורק מבלבלים תשכל. אני עובד חברה כבר מעל 10 שנים ואני מודע לכל הבעיות שיש בחברה! פיטורים זה לא דבר מוצדק וטוב אבל יש חלק מהעובדים שלא ראויים להיות עובדי כיל ,לפי דעתי המילה הפרשה לפנסיה מוקדמת נשמע יותר טוב מפטורים,
דרומי 2 , דרום  |  23.03.14
6.
כובע מגן חליפת גומי ומסכת גזים
ני עובד כ 25 שנה. עבדתי משמרות שבתות וחגים בזמן שאתה אדון נכבד משמיץ. נשמתי חומרים שאני לא יודע מה ההשפעה עליהם. אני מסתובב בעבודה עם כובע מגן ומשקפי מגן ובגדי עבודה ולפעמים חליפת גומי ומסכת גאזים. כל המשמיצים אני ממליץ לכם להסתובב עם חליפת טייבק (אני בטוח שאתה לא יודע מה זה ) בחום בקייץ או לחילופין עם מסכת גאזים. כשיש תקלה אנחנו לא קוראים למכבי אש ,אנחנו באש רצים ומטפלים. אני מזמין אותך לעבוד איתנו במתקנים. "בעל הבית השתגע " ב 2009 המצב היה יותר קשה ובהדברות נפתרו הבעיות אני עובד במפעל נותן את הלב והנשמה בנוסף עושה פעילויות התנדבותיות למען הקהילה. בנוסף אני יכול לומר לך שהעובדים עצמם תורמים לקהילה. לא יכול להיות שיביאו מנ"כל זר שלא גדל בארץ ואין לו סנטימנטים מלבד הכסף שלו ושל המעסיק שלו.
יעקוב , באר שבע  |  20.03.14
4.
1 + 2
"ההנהלה הנחושה" לא סתם רוצה לפטר עובדים לשם ההתייעלות , היא מעוניינת להעביר את כל מערך הרכש לחו"ל , את כל הייצור לחו"ל ובגדול - למכור לחברה קנדית את אוצרות הטבע של המדינה כאילו היה שייך לו. העובדים האלו חיים בשדרות , דימונה , ערד , ירוחם , באר שבע , מהלך של "ההנהלה הנחושה" יביא לאסון בנגב. את מר. עופר שעשה הון ועדיין עושה הון מהעובדים הנ"ל זה לא ממש מעניין. העביר את כל עסקיו לאנגליה האישיים והפרטיים , לדעתי כבר לא מתגורר כאן כלל , מינה מנכ"ל גרמני ו.... לצערי וסלחו לי על השפה " לא רואה ממטר כלום חוץ מכסף"
מקרוב , צפון  |  20.03.14
לכל התגובות