אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר דירקטוריון חדש לאלביט הדמיה: רון הדסי

יו"ר דירקטוריון חדש לאלביט הדמיה: רון הדסי

הדסי, שכיהן עד 2012 כיו"ר איקאה, נכנס לדירקטוריון הדמיה כאחד מחמשת המינויים של קרן יורק. לצידו יכהנו בדירקטוריון של אלביט הדמיה שמונה דירקטורים נוספים, מתוכם שניים חיצוניים

23.03.2014, 09:11 | יניב רחימי
בסוף השבוע בחר הדירקטוריון החדש של אלביט הדמיה ברון הדסי לתפקיד היו"ר.  

קראו עוד בכלכליסט

הדסי (49) משמש כמנהל בכיר בקבוצת ברונפמן-פישר, כסגן יו"ר בשופרסל, ישראלום ופלאס וכיו"ר ומנכ"ל חברת הנדל"ן נאנט. את התפקיד המשמעותי ביותר מילא דווקא בחברה פרטית, איקאה ישראל, בה כיהן בין השנים 2005-2012 כיו"ר הדירקטוריון. לצידו יכהנו בדירקטוריון של אלביט הדמיה שמונה דירקטורים נוספים, מתוכם שני דירקטורים חיצוניים.

חמישה מתוך תשעת הדירקטורים של אלביט הדמיה מונו על ידי קרן יורק, בעלת המניות הגדולה באלביט הדמיה המחזיקה ב-19.7% ממניותיה, וזכו לתמיכת העומד בראש הפעילות שלה בישראל, ג'רמי בלנק. לבעלת המניות השנייה בגודלה באלביט הדמיה, קרן DK, נציג אחד בדירקטוריון, יואב כפיר, שייצג אותה במהלך המשא ומתן על הסדר החוב.

הכהונה של חברי הדירקטוריון החדש באלביט הדמיה נפתחה ברגל ימין, הודות למאמציו של בעל השליטה הקודם, מוטי זיסר, שנשאו פרי. לפני כשבוע דיווחה החברה הבת (86%), אלביט מדיקל, על מגעים למכירת גמידה סל (30.8%) על ידי חברת נוברטיס השוויצרית. ההערכות הן שהעסקה, ככל שתושלם, תבוצע לפי שווי שינוע בטווח של 500-600 מיליון דולר.

הסדר החוב של אלביט הדמיה שהושלם לפני כחודש צפוי לשפר את נתוני הפתיחה של החברה תחת שרביטו של רון הדסי. ברבעון הראשון של 2014 צפויה אלביט הדמיה לרשום רווח הון של כ-1.6 מיליארד שקל הודות למחיקת החוב העצומה שנגזרה במסגרת הסדר החוב.

האתגר המרכזי העומד לפתחו של הדסי וחבריו לדירקטוריון אלביט הדמיה הוא צליחת הסדר החוב של החברה הבת (62.5%) פלאזה סנטרס. הצעת הסדר החוב של פלאזה מבוססת על הזרמה של 20 מיליון יורו מאלביט הדמיה. לפני עשרה ימים נעתר בית המשפט בהולנד, שם מתנהל ההליך המשפטי, לבקשת פלאזה ודחה את המועד האחרון להצבעה על הסדר החוב מה-17 באפריל ל-26 ביוני.

לאחרונה פרסמה פלאזה, שבניהולו של רן שטרקמן, את תוצאותיה הכספיות לשנת 2013 שהצביעו על הפסד עצום של 218 מיליון יורו בעיקר בשל ירידת ערך נדל"ן להשקעה.

רון הדסי רון הדסי רון הדסי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות