אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברנרד מאדוף למשקיעים: "התרחקו משוק המניות, יש עוד שחקנים רעים כמוני" צילום: בלומברג

ברנרד מאדוף למשקיעים: "התרחקו משוק המניות, יש עוד שחקנים רעים כמוני"

בזמן שהוא מרצה את עונשו בבית הכלא העניק הנוכל שהורשע בהונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה ראיון אישי ובו הוא מכה על חטא: "מעולם לא החשבתי עצמי כאדם רע. ביצעתי טעות אחת נוראית ואני מצטער על כך"

23.03.2014, 12:07 | שירות כלכליסט
הנוכל המורשע, ברנרד מאדוף, העניק בשבוע שעבר מבית הכלא ראיון לאתר פוליטיקו. בראיון הנרחב, שנמשך קרוב לשלוש שעות התייחס מאדוף לשלל נושאים, ביניהם קשרי הון שלטון, השקעות בבורסה ויחסו כלפי עצמו.

קראו עוד בכלכליסט

מאדוף, שנידון ל-150 שנות מאסר לאחר שהורשע בקיום הונאת פונזי, מעריך כי קיימים עוד "שחקנים רעים כמוני", שמצליחים להוציא לפועל הונאות פונזי. לפיכך, הוא העניק למשקיעים עצה אחת חשובה: התרחקו משוק המניות.

לאורך הראיון, התייחס מאדוף לאופן שבו הוא מרגיש כלפי עצמו בהתחשב במעשיו. "מעולם לא החשבתי עצמי כאדם רע. ביצעתי טעות אחת נוראית ואני מצטער על כך", אמר.

ברנרד מאדוף. "לא עשיתי את זה רק בשביל הכסף. כבר היה לי הרבה כסף", צילום: אי פי איי ברנרד מאדוף. "לא עשיתי את זה רק בשביל הכסף. כבר היה לי הרבה כסף" | צילום: אי פי איי ברנרד מאדוף. "לא עשיתי את זה רק בשביל הכסף. כבר היה לי הרבה כסף", צילום: אי פי איי

עוד הוסיף כי הוא מבקר אצל פסיכיאטר אחת לשבוע. "אני לא יכול לספור כמה שעות כבר ביליתי עם הפסיכיאטר, אני מנסה להגיע לשלום עם עצמי, להבין איך עשיתי את זה. אני רוצה להאמין שמשהו במנטאליות שלי לא בסדר, זה יעזור לי להרגיש טוב יותר". מנגד, מאדוף מדגיש כי אינו חש חרטה מיוחדת בשל ההפסדים הכבדים שספגו לקוחותיו היהודים. "איני מרגיש כאילו בגדתי בעם היהודי", הוא אומר. לדבריו, הרעיון של ההונאה אכן היה "שגוי, ו"מביש", אך הוא מקווה שאנשים יוכלו להבין שהוא מעולם לא התכוון להונות את הלקוחות שלו למשך זמן רב כל כך. "איני חושב שאני אדם רע. עשיתי הרבה דברים טובים לאנשים. הרווחתי כמויות כסף גדולות לחלק מהאנשים. לא עשיתי את זה רק בשביל הכסף. כבר היה לי הרבה כסף. זה לא היה כדי לקנות יאכטות או בתים". עוד ציין כי פעל קשות כדי לנסות ולהשיב את הכסף שהלקוחות שלו הפסידו, אך המאמצים הללו שלו לא זכו להכרה. "כולם חושבים עליי את הדברים הגרועים ביותר. אבל הדבר היחיד שאני שמח לגביו היה שעזרתי לאנשים להתאושש".

מאדוף התייחס גם לענייני פוליטיקה. הוא סיפר כי ב-2008 הצביע לאובמה, אך כעת הוא מאוכזב מהנשיא. "הפוליטיקה שלו היא סוציאליסטית מדי", טען. במקביל, הוא אינו חושב שהילארי קלינטון, לה תרם כספים בעבר, תהיה נשיאה טובה. "בהחלט לא התרשמתי מתפקודה כמזכירת המדינה", הסביר. "מדיניות החוץ שלנו בבלאגן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות