אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתי כדאי להחליף עבודה? צילום: שאטרסטוק

מתי כדאי להחליף עבודה?

יש לכם משרה קבועה? תראו מתי כדאי לכם להתחיל לפזול למקומות אחרים - ולהפתיע את הבוסים

24.03.2014, 12:46 | שירות כלכליסט

אם אתם מבני המזל שיש להם משרה קבועה, לרוב כדאי לאחוז בה במלא הכוח. אולם, מעת לעת, מגיע זמן שבו אפשר ואף רצוי להמשיך הלאה.

אתר ביזנס אינסיידר מביא 10 סיבות ועיתויים, חלקם מפתיעים, המתאימים להחליף מקום עבודה:

1. אתם נמצאים באותו מקום עבודה כבר למעלה מעשור

אם אתם אוהבים את עבודתכם ייתכן שסעיף זה לא רלוונטי עבורכם. אך אם אתם תקועים באותו המקום ובאותו התפקיד זמן רב, אולי הגיע הזמן לבדוק אפשרות "לשפר עמדות".

2. אתם ממש טובים בתפקיד

אם אתם לעולם לא טועים או נכשלים בתפקידכם, ייתכן שהתפקיד כבר קטן עליכם ולא מציב בפניכם אתגרים. כדי לשמור על הרלוונטיות המקצועית, יש לנסות דברים חדשים ולהתפתח.

מרגישים שאתם טובים מדי בעבודה? אולי הגיע הזמן לחפש משרה מאתגרת יותר, צילום: שאטרסטוק מרגישים שאתם טובים מדי בעבודה? אולי הגיע הזמן לחפש משרה מאתגרת יותר | צילום: שאטרסטוק מרגישים שאתם טובים מדי בעבודה? אולי הגיע הזמן לחפש משרה מאתגרת יותר, צילום: שאטרסטוק

3. אתם ממש גרועים בתפקיד

ייתכן שבסופו של דבר, התפקיד פשוט לא מתאים לכם. בצעו חשבון נפש כן - אולי חסרה לכם מוטיבציה כי אתם בתפקיד הלא נכון. כך או כך, רצוי שתתחילו לחפש משרה אחרת.

4. אתם לא מסתדרים עם עמיתיכם

אנו מבלים שעות ארוכות עם העמיתים שלנו לעבודה, כך שחוסר התאמה חברתית במקום העבודה היא מתכון לאומללות. חפשו מקום אחר.

5. לאחר השלמת פרויקט גדול בהצלחה

אם החלטתם לעזוב את מקום עבודתכם הנוכחית, זהו זמן מתאים שכן אחרי השלמת פרויקט גדול יש זמן לנשום, לחפש עבודה אחרת ולהשתתף בראיונות עבודה. כמו וכן תוכלו להוסיף את הצלחתכם האחרונה לרשימת ההישגים בקו"ח.

6. עם סיומה של השנה הפיסקאלית

נקודת זמן זו מסמנת התחלה חדשה. זהו הזמן שבו נוהגות חברות לנקוט יוזמות חדשות ולשכור עובדים חדשים כדי לעמוד ביעדי השנה הפיסקאלית החדשה. נצלו קשרים כדי לגלות את תאריכי השנה הפיסקאלית בחברות שבהן אתם מעוניינים.

כשמתחילים עבודה חדשה לוקח זמן עד שאפשר לקחת חופש, צילום: שאטרסטוק כשמתחילים עבודה חדשה לוקח זמן עד שאפשר לקחת חופש | צילום: שאטרסטוק כשמתחילים עבודה חדשה לוקח זמן עד שאפשר לקחת חופש, צילום: שאטרסטוק

 

7. לאחר חופשה

כאשר מתחילים עבודה חדשה לוקח זמן מה עד שאפשר לקחת חופש. לכן, נצלו את ימי החופש בעבודה הקיימת ולאחר מכן התחילו בעבודתכם החדשה.

8. היעדים האישיים שלכם לא עולים בקנה אחד עם אלו של מקום העבודה

בשאיפה היעדים המקצועיים שהצבתם לעצמכם תואמים את אלו של החברה. אך לא תמיד זה כך. הגדירו לעצמכם איזו מן תרבות ארגונית ויעדים מתאימים לכם ומצאו את החברה שבה תעלו על המסלול הנכון.

9. לא מעריכים כראוי את כישוריכם

אם אתם מרגישים שלא מעריכים את כישוריכם ואת עבודתכם הקשה או שלא זכיתם בקידום שלא בצדק, ייתכן שישנו מקום אחר שיעריך טוב יותר את כישוריכם ואף יתגמל אתכם כראוי.

10. ובאופן מפתיע: אתם שבעי רצון מעבודתכם הנוכחית

על אף שנראה כי זוהי סיבה תמוהה לחפש עבודה אחרת הרי שפעמים רבות הרצון להחליף מקום עבודה נובע מחוויה שלילית ואנו ממהרים להחליף מקום עבודה גרוע אחד באחר. מומלץ לעדכן מידי פעם את קורות החיים בעבודה אחרת ולנסות לשפר את המצב הקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות