אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברמלי רוצה לצמוח: קרן קלע בוחנת גיוס של 300 מיליון שקל בהנפקת אג"ח צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

ברמלי רוצה לצמוח: קרן קלע בוחנת גיוס של 300 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

קרן ההלוואות לעסקים קטנים של אמיר ברמלי, מתכננת גם הנפקת מניות לפי שווי של 250 מיליון שקל והחלה בשיחות מול רשות ני"ע לקבלת אישור לתשקיף

24.03.2014, 08:25 | גולן חזני

קרן קלע של אמיר ברמלי בוחנת גיוס של 300 מיליון שקל בהנפקת אג"ח והנפקת מניות לפי שווי של כ־250 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן החלה בשיחות מול רשות ני"ע כדי לקבל אישור להכנת תשקיף.

מאחר שמדובר בקרן בעלת מבנה מיוחד, אישור זה טרם ניתן והרשות מנסה לפתור את הסוגיות הכרוכות בכך. קלע היא קרן המעניקה הלוואות קצרות טווח לעסקים בריבית נמוכה. הקרן גייסה עד היום 140 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים. בשל מגבלות רגולטוריות רשאית הקרן לגייס מ־35 משקיעים לכל היותר מדי שנה, שכן מספר גדול יותר של משקיעים מחייב תשקיף.

המטרה בהפיכתה לציבורית היא לאפשר ליותר משקיעים להשקיע בה מדי שנה.

אמיר ברמלי. "בוחנים באופן נמרץ את הגדלת פעילות הקרן", צילום: עמית שעל אמיר ברמלי. "בוחנים באופן נמרץ את הגדלת פעילות הקרן" | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי. "בוחנים באופן נמרץ את הגדלת פעילות הקרן", צילום: עמית שעל

הקרן נפגשה במקביל עם שני גופי חיתום להוביל את ההנפקה. הקושי בהכנת תשקיף לקרן כזו נובע, בין היתר, מחוסר הידיעה באילו גופים היא צפויה להשקיע, או לאלו גופים תתן מימון. בנוסף לכך, הלוואות שהקרן מעניקה הן לתקופה קצרה של שלושה ימים בלבד.

הלוואה ניתנת לעסקים קטנים ובינוניים שאין ביכולתם לגייס את הביטחונות הדרושים לקבלת קו אשראי מהבנק. ההלוואה ניתנת תמורת ריבית של כ־0.3% מהריבית של קו האשראי וקלע איננה מקבלת ביטחונות אלא הגנה על ההלוואה בצורת הרשאת חתימה מהחברה שמקבלת את ההלוואה.

קרן קלע סיימה את השנה עם עסקאות בעלות כוללת של 320 מיליון שקל. מדובר בגידול של 15.5% לעומת 2012, שבה העסקאות היו בהיקף של 277 מיליון שקל וגידול של 62.4% לעומת 2011, שבה העסקאות היו בהיקף של 197 מיליון שקל.

ההון העצמי של הקרן צמח גם הוא ב־2013 והגיע ל־102 מיליון שקל לעומת 61.8 מיליון ב־2012, עלייה של 65%.

ברמלי הוא בעל השליטה בקבוצת רוביקון ביזנס גרופ ומשמש כמנכ"ל הקבוצה. הקבוצה פעילה בתחומי המימון, ההשקעות והיזמות ומחזיקה ב־24 חברות.

ברמלי מסר ל"כלכליסט" כי "קרן קלע פועלת בכפוף לרגולציה ומגייסת 35 משקיעים מדי שנה. הגבלה זו גורמת לנו לבחון באופן נמרץ את הגדלת פעילות הקרן גם באמצעות הנפקתה בבורסה כחברה ציבורית.

בכל אופן, אנו מצויים בקשר הדוק עם הרגולציה בשל הייחודיות של ביצוע המהלך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אמיר ברמלי יצליח לגייס ללא קושי את הסכום הנדרש
לנוכח פעילותו המוצלחת ביותר בקרן קלע. כשבהסכם עליו לשלם בכל 15 לחודש,הוא דואג לשלם כבר ב10 לחודש. כשבהסכם הכסף סגור לשנתיים,ואתה זקוק לכסף . ברמלי מתרכך ומשחרר את הכסף,ללא קנסות וללא עמלות מיותרות כפי שנוהגים בבנקים. לכל האנטרסנטים שדואגים להכפיש את הקרן ע"י כתבות מתוזמנות ,תלמדו מאמיר ברמלי לא להתנהג בחזירות. אמיר ברמלי דואג לפנק את המשקיעים בכל פסח וראש השנה במתנות מכובדות,ולא כמו הבנקים שעושים טובה ונותנים במקרה הטוב לוח שנה באיכות ירודה. אמיר ברמלי עושה מסיבות פאר למשקיעים פעם בשנה.ובפעם האחרונה זאת היתה המסיבה של השנה,כשלהקת כוורת הופיעה ,וארוחת מלכים הוגשה בגני התערוכה. אמיר ברמלי,עלה והצלח ,ממשקיע מרוצה מאוד מקרן קלע.
יהודה  |  29.03.14
לכל התגובות