אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: נובה תבצע רכישה עצמית של מניות ב-12 מיליון דולר

לראשונה: נובה תבצע רכישה עצמית של מניות ב-12 מיליון דולר

למרות היקף התוכנית, רכישת חברות מצידה של החברה המפתחת מכשירי מדידה לתעשיית השבבים לא ירדה מהשולחן

24.03.2014, 11:35 | ניר צליק
נובה מכשירי מדידה, המפתחת מכשירי מדידה לתעשיית השבבים, הכריזה לראשונה בתולדותיה על תוכנית רכישה עצמית של מניות בהיקף של 12 מיליון דולר. רכישות חוזרות של מניות, ככל שיתבצעו, ימומנו מקופת המזומנים הקיימת של החברה.

לפי החברה הרכישות יבוצעו במסחר השוטף במחירי השוק. תזמון הרכישות והיקפן כפופים למחיר ותנאי השוק, לדיני ניירות ערך ולגורמים נוספים, ונתונים לשיקול דעתו של דירקטוריון החברה. הרכישות ניתנות לביצוע או להפסקה בכל עת.

איתן אופנהיים מנכ"ל נובה איתן אופנהיים מנכ"ל נובה איתן אופנהיים מנכ"ל נובה

נובה עצמה סיימה את הרבעון הרביעי של 2013 עם הכנסות של 30.2 מיליון דולר לעומת 22.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-4.1 מיליון דולר לעומת מיליון דולר ברבעון המקביל. קופת המזומנים של החברה הכילה בסוף הרבעון 99.7 מיליון דולר, כך שלחברה יש די מזומנים כדי לממן את תוכנית הרכישה העצמית.

לכאורה, עשויה להתעורר השאלה האם ההחלטה על תוכנית הרכישה העצמית משדרת כי אין בכוונת נובה לבצע רכישה של חברה אחרת מתעשיית הבדיקה, אולם העובדה כי תוכנית הרכישה העצמית היא בהיקף של 12 מיליון דולר בלבד ולא בהיקף משמעותי יותר מראה כי האפשרות של רכישת חברות מצידה של נובה לא ירדה מהשולחן, לפחות לעת עתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות