אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי: השופט אורנשטיין זימן את משרד התקשורת לדיון בביהמ"ש צילום: מוטי קמחי, ynet

אי.די.בי: השופט אורנשטיין זימן את משרד התקשורת לדיון בביהמ"ש

אולמן וגבאי ביקשו מביהמ"ש כי המשרד יעניק כבר השבוע היתר שליטה בסלקום לאלשטיין ובן משה, על מנת להשלים את ההסדר באי.די.בי עד סוף החודש ולאפשר . במשרד התנגדו ללוח הזמנים המוצע

24.03.2014, 13:49 | גולן חזני

משרד התקשורת יתייצב ביום רביעי הקרוב בבית המשפט המחוזי לדיון בנושא מתן היתר שליטה בסלקום עבור מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. הדיון נקבע על ידי השופט איתן אורנשטיין בהמשך לבקשת אייל גבאי וחגי אולמן, נאמני הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במהלך חריג של השופט אורנשטיין שכן מעטים המקרים שמשרד ממשלתי נקרא לתת הסברים בבית המשפט על עמדתו בדבר מתן אישורים.

במכתב ששלחו אולמן וגבאי בית המשפט התריעו השניים שהשלמת ההסדר עד סוף חודש מרץ 2014 תלויה בכך שיתקבל היתר משרד התקשורת להעברת השליטה בחברת הסלולר סלקום לידיהם של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה, לכל המאוחר באמצע השבוע. משמע עד מחר.

החלטת משרד התקשורת ביחס להיתר השליטה בסלקום מהווה את המכשול הרגולטורי האחרון בדרך להשלמת הסדר החוב של אי.די.בי, אך המשרד התנגד בתוקף למתן אישור תחת מסגרת הזמנים המבוקשת

לדברי גבאי ואולמן במכתב, "ככל שלא יבוצע הקלוזינג עד סוף חודש מרץ, הרי שהוא צפוי להידחות למועד לא ידוע". אולמן וגבאי טוענים שאי־הענקת האישור עלולה להוביל לפתיחת הליך הסדר החוב כולו מחדש, מה שלדבריהם עלול לגרום נזק קשה ביותר לנושי אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח".

   

 אייל גבאי (מימין) וחגי אולמן, צילום: עמית שעל ישראל הדרי אייל גבאי (מימין) וחגי אולמן | צילום: עמית שעל ישראל הדרי  אייל גבאי (מימין) וחגי אולמן, צילום: עמית שעל ישראל הדרי

 

תגובת משרד התקשורת: "משרד התקשורת ממתין לעמדות ולהתייחסויות כלל הגופים הנוגעים לדבר, לרבות גורמים ביטחוניים עימם הוא נועץ, טרם קבלת ההחלטה ומתן האישור להעברת השליטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
יש לפנות לראש הממשלה כממונה על השב"כ ומשרד התקשורת
מאד כואב לקרוא על האטימות של בעלי תפקידים במשרדי ממשלה. חוסר איכפתיות ,משחקי כבוד,תרגילי השהייה,משחקי חשיבות עצמית. יש לפנות לראש הממשלה כממונה על השב"כ שיחייב את הנוגעים בדבר לפעול לפי לוח זמנים ולשתף פעולה עם נאמני ההסדר,ולא לשחק משחקי "דווקא"על חשבון משקיעים באג"ח. ככה זה במדינה ,פעם ב-4 שנים מלקקים לך-ואח"כ 4 שנים רצופות אתה צריך ללקק להם. השר ארדן:תתבייש לך.
דויד חלוצי , תל אביב  |  24.03.14