אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכני הביטוח נגד הפעילות הישירה של הראל צילום: אבשלום שושני

סוכני הביטוח נגד הפעילות הישירה של הראל

חברת הביטוח הראל דורגה במקום נמוך בסקר הסוכנים השנתי חרף רמת שירות גבוהה על רקע היקפי פעילות גבוהים עם לקוחות ללא תיווך סוכנים ותשלום עמלות נמוך. מנורה זכתה לדירוג הגבוה בין החברות הגדולות

25.03.2014, 11:26 | רחלי בינדמן

שביעות הרצון של סוכני הביטוח מרמת השירות של חברות הביטוח היא בינונית עד נמוכה. כך עולה מסקר שביצעה לשכת סוכני הביטוח ופורסם לראשונה היום בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת.  

קראו עוד בכלכליסט

מהסקר עולה כי חברת הביטוח שסוכני הביטוח הכי מרוצים מרמת השירות שלה היא איילון (אך על פי שפעילות הפנסיה שלה נמוכה) ואחריה חברת הביטוח מנורה. במקום האחרון מתברגת חברת הביטוח כלל שמזה שנים נמצאת בתחתית הטבלאות של שביעות הרצון של סוכני הביטוח.

שביעות הרצון שיקללה השנה בניגוד לשנים עברו גם את היקף הפעילות הישירה של חברות הביטוח ללא תיווך סוכנים (באופן שחברות שעובדות פחות עם סוכנים ויותר באופן ישיר זכו לדירוג נמוך יותר) וכן את שביעות הרצון מהיקף העמלות שמשלמות חברות הביטוח לסוכנים. למעשה שתי סוגיות אלו הפכו למרכזיות בסקר הנוכחי.  

מוטי רוזן, מנכ"ל מנורה מבטחים, צילם: אוראל כהן מוטי רוזן, מנכ"ל מנורה מבטחים | צילם: אוראל כהן מוטי רוזן, מנכ"ל מנורה מבטחים, צילם: אוראל כהן

הסקר בדק מהן הבעיות עמן מתמודדים הסוכנים הפנסיוניים מול חברות הביטוח. באופן כללי, כ-70% מהסוכנים ציינו כי קיימת בעיה כלשהי בחברת הביטוח העיקרית עימה הם עובדים, כאשר מחצית מהמציינים (35% מהסוכנים) טענו שמדובר בשירות המוענק על ידי החברות. בעיה עיקרית נוספת שצוינה על ידי סוכנים רבים היא מידת ההוגנות בעמלות שהם מקבלים מחברת הביטוח עבור שיווק מוצריה.

שני נתונים בולטים נוספים שעולים מהסקר: שיעורים גבוהים של סוכנים פנסיוניים שאינם מרוצים מהוגנות העמלות בהראל ושיעורים גבוהים של סוכנים שאינם מרוצים מהשירות במנורה מבטחים. מנורה כאמור זכתה בדירוג הגבוה ביותר בין חברות הביטוח הגדולות (איילון נחשבת לחברה בינונית) ואילו הראל זכתה לדירוג נמוך בשיקלול הסופי (מקום אחד לפני

אחרון אחרי כלל).

ההסבר לכך נובע לא מרמת השירות של הראל אלא מהאופן בו היא נתפשת על ידי הסוכנים בכל הנוגע למערך המכירות הישיר שלה (ללא תיווך סוכן) והיקף העמלות שהיא משלמת לסוכנים. הסוכנים לא מרוצים מהראל על כך שפונה ישירות למעסיקים שלא דרך סוכנים ומורידה דמי ניהול ומציעה כיסויים ביטוחים טובים יותר ללקוחות שלא מגיעים דרך סוכן.

בהקשר זה יצוין כי הסוכנים תופסים את הראל גם כחברה שמובילה במכירות פנסיוניות ישירות תוך עקיפת הסוכנים (17%) וככזו שגורמת לסוכנים את הנזק הרב ביותר בעקבות פעילותה הישירה (32%). גם הפניקס זכתה לשיעורים דו-ספרתיים (13%) כחברה המזוהה עם מכירות ישירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ראוי לקבוע בחוק שחב' בטוח חייבת לפעול דרך סוכן!!
פוליסת בטוח אינה משחק ילדים... זה מסמך חוקי עם השלכות חמורות ביותר אם המבוטח חורג מהפוליסה אפילו במקצת. ראוי שרוכש הפוליסה שלא מבין כלום בבטוח והשלכותיו, יקבל יעוץ מסוכן בטוח שטובת הלקוח נגד עיניו. נכון, השווק הישיר מעט זול יותר אבל לפעמים הרבה יותר יקר... בעיקר כאשר המבוטח מגלה שהוא קנה פוליסה שלא ממש מכסה את הסיכונים שהוא היה משוכנע שהוא מכסה...
דוד מלכי  |  25.03.14