אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל סיפוח קרים: פרוחורוב מתכוון להעביר את הבעלות על ברוקלין נטס לחברה רוסית צילום: בלומברג

בצל סיפוח קרים: פרוחורוב מתכוון להעביר את הבעלות על ברוקלין נטס לחברה רוסית

אין תקדים בארה"ב לכך שליגת ספורט אישרה להעביר את הניהול של קבוצה מחוץ למדינה; פרוחורוב רכש ב-2010 אחזקת רוב בקבוצה, ובבעלותו גם 4.5% מברקליס ארנה

25.03.2014, 12:43 | שירות כלכליסט

המיליארדר הרוסי מיכאיל פרוחורוב מתכוון להעביר את הבעלות על קבוצת הכדורסל ברוקלין נטס לחברה רוסית. ההודעה על המהלך פורסמה במקביל להתגברות איום הסנקציות נגד רוסיה ונגד אזרחים עשירים במדינה המקושרים לנשיא ולדימיר פוטין בשל סיפוח חצי האי קרים.

פרוחורוב ציין כי העברת הבעלות על הנטס לחברה הפועלת ברוסיה "אינה מפרה את חוקי ה-NBA", אולם אין תקדים בארה"ב לכך שליגת ספורט אישרה להעביר את הניהול של קבוצה מחוץ למדינה.

"קבוצה רוסית תהיה הבעלים של קבוצת הכדורסל", הודיע אתמול פרוחורוב. "המהלך הזה אינו מפר שום חוק של ה-NBA ואני אעביר אותו בהתאם לחוק הרוסי". 

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי ברוקלין נטס, צילום: איי אף פי אוהדי ברוקלין נטס | צילום: איי אף פי אוהדי ברוקלין נטס, צילום: איי אף פי

אולם מה-NBA נמסר כי לא התקבלה כל בקשת העברה מצידו של פרוחורוב. "הנטס הם בבעלות מיכאיל פרוחורוב באמצעות חברה המבוססת בארה"ב", מסר דובר הליגה מייק בס. "לא קיבלנו שום בקשה ולא מתקיים שום הליך בנושא".

פרוחורוב רכש ב-2010 אחזקת רוב בקבוצה, ובבעלותו גם 4.5% מברקליס ארנה. האחזקות הללו מנוהלות על ידי תאגיד בבעלותו של פרוחורוב בדלוואר, בשם "אונקסים ספורטס אנד אינטרטיינמנט הולדינגס" (Onexim Sports and Entertainment Holdings USA).

  מיכאיל פרוחורוב , צילום: אי פי אי מיכאיל פרוחורוב | צילום: אי פי אי   מיכאיל פרוחורוב , צילום: אי פי אי

עם זאת, פרוחורוב העביר מסרים ברוח דומה כבר ביוני, זמן מה לפני המשבר באוקראינה. כמו כן, מקור המקורב לקבוצה טוען כי ההליכים למעבר החלו כבר בספטמבר שעבר.

פרוחורוב, שנחשב לאחד מעשירי רוסיה בזכות הון מוערך של 10.3 מיליארד דולר, צבר את הונו בשנות ה-90 לאחר קריסת השלטון הסובייטי. הוא התמודד בבחירות לנשיאות ב-2012 נגד פוטין אך הפסיד והתכוון לרוץ בבחירות לראשות מוסקבה, אך ברוסיה אושר חוק שאינו מרשה מועמדים שמחזיקים בנכסים מחוץ למדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות