אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטרליה על מפת האלכוהול: ויסקי סינגל מאלט של סאליבן קוב הוכתר לטוב בעולם

אוסטרליה על מפת האלכוהול: ויסקי סינגל מאלט של סאליבן קוב הוכתר לטוב בעולם

משקה French Oak Cask של מזקקת סאליבן קוב הטסמנית זכה בתואר הנכסף. על פי הערכות, הבקבוקים שבתחילה נמכרו ב-100 דולר יעלו כעת יותר מ-1,000 דולר

25.03.2014, 13:25 | שירות כלכליסט
מזקקת הוויסקי הטסמנית, סאליבן קוב, הוכתרה כיצרנית וויסקי סינגל מאלט הטוב בעולם. התואר הוענק לה בטקס הוויסקי הטוב בעולם שנערך בשבוע שעבר בלונדון. משקה French Oak Cask של החברה הוכתר כזוכה העולמי, זאת לאחר שכבר נבחר לטוב ביותר באוסטרליה. בכך הצליחה המבשלה הקטנה יחסית לגבור על יריבות מבוססות יותר מסקוטלנד, מאמריקה ומיפן.

קראו עוד בכלכליסט

סאליבן קוב הוקמה לפני 20 שנה כאטרקציה תיירותית, שלא התאפיינה בוויסקי משובח במיוחד. "זה משעשע אותנו כל כך שפעם יצרנו את הוויסקי הגרוע בעולם, ועכשיו את הטוב ביותר", סיפר מנהל השיווק ברט קאסון לאתר ביזנס אינסיידר.

הוויסקי המנצח של מזקקת סאליבן קוב הוויסקי המנצח של מזקקת סאליבן קוב הוויסקי המנצח של מזקקת סאליבן קוב

פרסי הוויסקי (The World Whiskies Award) נחשבים ליוקרתיים ביותר בקרב יצרניות הוויסקי, ולהערכתו של פטריק מגוויר, מבעלי מזקקת סאליבן קוב, הניצחון ישים את אוסטרליה וטנזניה על מפת הוויסקי. "זה הפרס שכולם רוצים", סיפר. "הזכייה שמה אותנו ואת הוויסקי האוסטרלי על המפה, נזכה בזכותה בפרסום במקומות כמו בריטניה וצרפת".

עם זאת, חובבי הוויסקי עשויים להתקשות להשיג בקבוק של המשקה הזוכה. נוצרו 516 בקבוקים בלבד מהחבית שייצרה את הוויסקי המדובר, וגם הם מלפני זמן מה. פירוש הדבר, שקשה למצוא בקבוקים במדפים. לסאליבן קוב עצמה יש רק שלושה בקבוקים, והם מתכוונים לשמור עליהם בינתיים. על פי ההערכות, הבקבוקים שבתחילה נמכרו ב-100 דולר יעלו כעת יותר מ-1,000 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות