אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרוניס בטקס השבעת שופטים: "גם שופטים יוכלו לפתוח חשבון פייסבוק" צילום: אלכס קולומויסקי

גרוניס בטקס השבעת שופטים: "גם שופטים יוכלו לפתוח חשבון פייסבוק"

נשיא ביהמ"ש העליון התייחס לנושא בטקס השבעת שופטים: "לאחרונה התעוררה שאלת התאמתם של הכללים לחיים בעידן המודרני. החלטנו כי גם שופטים רשאים לפתוח חשבון ברשת חברתית, בשים לב לתפקידם ולמעמדם"

25.03.2014, 13:57 | זוהר שחר לוי

השופטים מצטרפים לרשתות החברתיות: נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, אמר היום (ג') כי גם שופטים יורשו להשתתף ברשתות החברתיות ובהם בפייסבוק: "החלטנו כי הגם ששופטים רשאים לפתוח חשבון ברשת חברתית, הרי שהשימוש שלהם צריך להיעשות בשים לב לתפקידם ולמעמדם".

הנשיא גרוניס אמר את הדברים במהלך טקס השבעת שופטים שהתקיים בבית נשיא המדינה בירושלים, במסגרתו הושבעו 8 שופטים לבתי המשפט המחוזיים, 11 שופטים לבתי משפט השלום, 3 שופטים לבתי המשפט לתעבורה ו-4 רשמים בכירים. בטקס השתתפו עוד נשיא המדינה שמעון פרס ושרת המשפטים ציפי לבני.

שופט בית המשפט העליון. להצטרף לרשתות החברתיות תוך שימת לב לתפקידו ולמעמדו של השופט, צילום: שאול גולן שופט בית המשפט העליון. להצטרף לרשתות החברתיות תוך שימת לב לתפקידו ולמעמדו של השופט | צילום: שאול גולן שופט בית המשפט העליון. להצטרף לרשתות החברתיות תוך שימת לב לתפקידו ולמעמדו של השופט, צילום: שאול גולן

"כללי אתיקה מיוחדים יחולו עליכם", אמר גרוניס לשופטים המושבעים. "למדו היטב את הכללים והקפידו שיהוו מצפן לכל פעולה שלכם. כללי האתיקה מייצגים את השכל הישר. מרביתם כוללים עקרונות כלליים לפיהם על השופטים לנהוג. הם מתייחסים הן להתנהלות שלכם באולם הדיונים והן למעשיכם מחוץ לבית המשפט".

כחלק מהתייחסותו לאתיקה של השופטים, אמר גרוניס שמעתה גם שופטים יוכלו להצטרף לרשתות החברתיות, דבר שהיה אסור עד כה.

"לאחרונה", אמר נשיא בית המשפט העליון, "התעוררה שאלת התאמתם של הכללים לחיים המשתנים בעידן המודרני. כך למשל, בחנו האם שופטים רשאים להשתתף ברשתות חברתיות, ובפרט ברשת פייסבוק".

גרוניס הוסיף: "מצאנו כי כללי האתיקה רחבים דיים כדי לכלול גם שאלות מעין אלה, וניתן לפרשם ברוח התקופה המשתנה. החלטנו כי הגם ששופטים רשאים לפתוח חשבון ברשת חברתית, הרי שהשימוש שלהם צריך להיעשות בשים לב לתפקידם ולמעמדם. וזוהי הרי, על רגל אחת, התורה כולה ביחס לתפקיד השיפוטי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות