אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המגבלה של המפקח על הבנקים: בנק אגוד מציע מסלול עמלות חינם צילום: שאול גולן

בעקבות המגבלה של המפקח על הבנקים: בנק אגוד מציע מסלול עמלות חינם

שבוע לאחר שבנק הפועלים השיק מסלולי העמלות הקבועות מראש, בנק אגוד מכריז על מסלול חינמי למשקי בית המפקידים לפחות 7,000 שקל בחודש. לקוחות שלא עומדים בקריטריון ישלמו 24 שקל לחודש

26.03.2014, 11:15 | תומר ורון

בנק אגוד הכריז היום על שיווק מסלול עמלות חינם למשקי בית המכניסים 7,000 שקל ומעלה. מנכ"ל הבנק, ישראל טראו אמר: "אנחנו נותנים אלטרנטיבה לבנקים הגדולים".

שבוע אחרי שבנק הפועלים השיק את מחירי מסלולי העמלות, הכריז הבוקר בנק אגוד הכריז כי יציע את מסלול העמלות המורחב ללא מחיר. לשם השוואה, מחיר הסל המורחב בבנק הפועלים עומד על 22 שקלים.

המסלול החינמי שנקרא "חשבון הפוך מתמיד" יוצע ללקוחות המעבירים משכורת בגובה של 7,000 שקלים למשק בית. לקוחות ועסקים קטנים שאינם עומדים בקריטריון זה ישלמו על מסלול העמלות המורחב 24 שקלים. בנוסף, במסגרת התוכנית החדשה, הבנק מציע ריבית זכות של 0.5% עד ליתרה של 7,000 שקלים לחשבון.

המסלולים יצאו בהתאם להוראת הפיקוח על הבנקים. החל מחודש אפריל יחוייבו הבנקים להציע ללקוחות שלושה מסלולי עמלות בניהול חשבון העו"ש – מסלול בסיסי, מסלול מורחב ומסלול מורחב פלוס. המסלול המורחב כולל 10 פעולות פקיד ו-50 פעולות ערוץ ישיר.

"אנחנו נותנים אלטרנטיבה לבנקים הגדולים שלא יכולים להתמודד עם קהל לקוחות גדול שלא משלם עמלות", אמר מנכ"ל הבנק ישראל טראו. "אין ספק שלרף המחיר שקבע בנק הפועלים תהיה השפעה על המערכת הבנקאית כולה אך המחיר שלנו נועד כדי להציע אלטרנטיבה".

כיום מציע בנק אגוד "חשבון הפוך" שמציע ללקוחות חדשים המצטרפים לבנק ניהול חשבון עו"ש ללא עמלות וריבית של 3% על הפלוס. בבנק מבטיחים שבסיום שלוש השנים יועבר הלקוח אוטומטית למסלול המורחב החינמי.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

"הבנקים סופגים הרבה ביקורת על כך שהם מעודדים חוסר תחרותיות אך גם הציבור צריך להתעורר. הציבור לא אוהב לנייד חשבונות פיננסים והוא חושש מכל הנושא שנקרא העברת כספים. אני מאמין שמהלך כזה יכול לעורר ציבור לקבל החלטות אחרות ולהציג בפניו אלטרנטיבות".

בנוגע לרפורמות הנדל"ן האחרונות אמר טראו כי לדעתו המהלכים אכן ישפיעו על המחירים בטווח הקרוב. טראו הוסיף כי הרפורמות לא משנות את אופן מתן המשכנתאות של הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות