אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית קינג צללה ב-15% ביום המסחר הראשון; "זו חברה של מוצר אחד" צילום: רויטרס

מניית קינג צללה ב-15% ביום המסחר הראשון; "זו חברה של מוצר אחד"

יצרנית קנדי קראש השלימה אמש הנפקה ראשונית לציבור לפי שווי של 7.1 מיליארד דולר; המניה ננעלה על רמה של 19 דולר

26.03.2014, 23:38 | שי סלינס

מניית חברת קינג, יצרנית המשחק קנדי קראש, צללה ב-15% ביום המסחר הראשון שלה בניו יורק - לאחר שאמש השלימה את ההנפקה הראשונית לציבור (IPO) לפי שווי של 7.1 מיליארד דולר. המניה ננעלה על 19 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי סקוט סוויט, מנכ"ל משותף ב-IPO Boutique, קינג היא חברה של מוצר יחיד". האנליסט מת'יו טורליפ מחברת שירותי המידע הפיננסי PrivCo הוסיף: "אנו חושבים שהחברה דומה לזינגה - אשר גם לה מוצר מהותי יחיד".

קינג גייסה בהנפקה כחצי מיליארד דולר על ידי מכירת 22.2 מיליון מניות לציבור. כ-15.3 מיליון מניות הוצעו על ידי החברה, בעוד ששאר המניות ימכרו באמצעות הצער מכר של בעלי השליטה בחברה, ביניהם ניתן למצוא את קרן ההשקעות אייפקס, שהיא בעלת המניות הגדולה ביותר בקינג.

הנפקת קינג , צילום: רויטרס הנפקת קינג | צילום: רויטרס הנפקת קינג , צילום: רויטרס

לאחר ההנפקה תחזיק קרן אייפקס ב-44.2% מהחברה, זאת במידה והחתמים ינצלו במלואה את האופציה שלהם לרכוש מניות. ריקארדו זאקוני, ממייסדי החברה יחזיק ב-9.5% מקינג לאחר ההנפקה.

מדובר בהנפקה הגדולה ביותר בארה"ב בתעשיית המשחקים למובייל, זאת לאחר שזינגה, יצרנית המשחקים לרשתות חברתיות, איבדה מחצית מהשווי שלה לאחר הנפקתה ב-2011, שהעניקה לה שווי של 7 מיליארד דולר.

מניות החברה מתוכננות להתחיל להיסחר בבורסת ניו יורק בהמשך היום, תחת הסימול KING. ג'י.פי.מורגן, קרדיט סוויס ובנק אוף אמריקה משמשים כחתמים הראשיים של ההנפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות