אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוברים בנק? הוראות הקבע יעברו אתכם צילום: גלעד קוולרצ'יק

עוברים בנק? הוראות הקבע יעברו אתכם

בנק ישראל פרסם הוראה חדשה לפיה לקוח שעובר בנק יגיש בבנק החדש בקשה להעברת החיובים ועיקר האחריות להמשך התהליך עוברת לבנק. זאת בשונה מהתהליך הקיים היום בו נדרש הלקוח לפנות בעצמו לבתי העסק. המטרה - להקל על המעבר

26.03.2014, 11:45 | תומר ורון

בנק ישראל מתקדם עם המלצות ועדת זקן: הבוקר (ד') פרסם הבנק הוראה חדשה המקלה על תהליך העברת החיובים מבנק לבנק ואמורה להסיר חסם נוסף בניוד לקוחות בין בנקים. ההוראה אמורה להכנס לתוקף ב-1 למרץ 2015.

קראו עוד בכלכליסט

ההוראה למעשה מתייחסת לכל אותם תשלומים וחיובים שלקוח נתן לבנק שלו אישור לבצע דוגמאת חברת חשמל, חשבון הסלולר וחשבונות חודשיים נוספים. על פי מסקנות הוועדה שהוקמה בכדי לקדם את התחרות במערכת הבנקאית, תהליך העברת הרשאות וחיובי קבע הוא חסם המונע מלקוחות לעבור בין בנקים. לכן, אחת מהמלצות הוועדה הייתה להביא למינימום מאמץ מצדו של הלקוח בכל הקשור לתהליך העברה.

על פי ההנחיה החדשה, הלקוח יידרש להגיש בבנק החדש בקשה להעברת החיובים, ולצרף דו"ח חיובים על פי הרשאה שיפיק מהבנק הישן (הבנק החדש יכול גם הוא להפיק עבור הלקוח את הדו"ח). עיקר האחריות להמשך התהליך עוברת לבנק החדש וזאת בשונה מהתהליך הקיים היום, שבו נדרש הלקוח לפנות לכל בתי העסק להם העניק הרשאה בעבר, ולהקים את ההרשאות מחדש בעצמו. את הבקשה להקמת הרשאה יוכל הלקוח להגיש במגוון ערוצי תקשורת, ביניהם אתר האינטרנט של הבנק, פקס, דואר וסניף הבנק.

קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל, צילום: בלומברג קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל | צילום: בלומברג קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל, צילום: בלומברג

"מטרת התיקון היא להסיר את החסמים שהיו קיימים עד היום, ולפשט עבור הלקוח את תהליך העברת החיובים על פי הרשאה", אמר המפקח על הבנקים עם פרסום ההוראה. "העובדה שלקוח יוכל לעשות מינימום פעולות, כדי להעביר את פעילותו מבנק לבנק, ללא צורך בהגעה לסניף הבנק וללא טרחה מיותרת, הנה צעד משמעותי נוסף להגברת התחרותיות בענף הבנקאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות