אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיצוץ בהסדר אי.די.בי? המדינה: "אין אישור. זה ייקח חודשים"

פיצוץ בהסדר אי.די.בי? המדינה: "אין אישור. זה ייקח חודשים"

כדי להשלים את ההסדר של אי.די.בי נדרש היתר משרד התקשורת להעברת שליטה בסלקום עד סוף החודש

26.03.2014, 11:50 | יניב רחימי

דווקא כשהיה נדמה שהעברת השליטה באי.די.בי נמצאת לקראת סיום, משרד התקשורת טורף מחדש את הקלפים.  

קראו עוד בכלכליסט

השלמת הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות מחייבת קבלת היתר של משרד התקשורת להעברת השליטה בסלקום לידיהם של מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. נאמני ההסדר, עו"ד חגי אולמן ואיל גבאי טענו השבעו בפני בית המשפט שאם ההסדר לא יושלם עד סוף החודש, אזי כל ההליך עלול להפתח מחדש. נאמני ההסדר, יחד עם כל הנושים של אי.גי.בי, קיוו שהיתר משרד התקשורת שבושש לבוא, יתקבל עד יום שבת הקרוב.

אלא שבדיון שהתקיים היום בבית המשפט אמר עו"ד ליאב וינבאום מהפרקליטות שכעת לא ניתן לתת אישור. ולדבריו ידרשו עוד חודשים.

 

החשש כעת הוא שהסדר החוב של אי.די.בי המבוסס על ההצעות של אלשטיין ובן משה יטורפד, ושהנושים של החברה הבת, אי.די.בי פתוח, יתעוררו מחדש ויבקשו לכפות הסדר חוב משל עצמם.

 

הדיון היום נקבע על ידי השופט איתן אורנשטיין בהמשך לבקשת אייל גבאי וחגי אולמן, נאמני הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות. במכתב ששלחו אולמן וגבאי בית המשפט התריעו השניים שהשלמת ההסדר עד סוף חודש מרץ 2014 תלויה בכך שיתקבל היתר משרד התקשורת להעברת השליטה בחברת הסלולר סלקום לידיהם של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה עד סוף השבוע.

לדברי גבאי ואולמן במכתב, "ככל שלא יבוצע הקלוזינג עד סוף חודש מרץ, הרי שהוא צפוי להידחות למועד לא ידוע". אולמן וגבאי טוענים שאי־הענקת האישור עלולה להוביל לפתיחת הליך הסדר החוב כולו מחדש, מה שלדבריהם עלול לגרום נזק קשה ביותר לנושי אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח".

 

משרד התקשורת טען בתגובה לבקשת גבאי ואולמן כי "משרד התקשורת ממתין לעמדות ולהתייחסויות כלל הגופים הנוגעים לדבר, לרבות גורמים ביטחוניים עימם הוא נועץ, טרם קבלת ההחלטה ומתן האישור להעברת השליטה".

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה | צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הליכוד יאבד 2-3 מנדטים בגלל השר ארדן
השר ארדן החליט מראש להערים קשיים! עובדה,שעם קבלת ההצעות הוא דאג לפרסם:צריך אישור משרד התקשורת לקבלת שליטה בסלקום.הוא הזכיר לנו שהוא קיים.שר מלוכלך. מחזיקי יעיפו את הליכוד מהשלטון. ליכוד מושחת,ראש ממשלה מבזבז כספי ציבור,הם עוד יצטערו. אפשר לחשוב מה יש לבדוק, ומי בודק:השב"כ.... איפה ראש הממשלה? איפה שר האוצר? עכשיו אין בחירות אז אף אחד לא צריך אותנו.
דויד חלוצי , תל אביב  |  26.03.14
לכל התגובות