אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קושניר ואיתוראן משפרים הצעתם לרכישת לידקום צילום: יוני רייף

בלעדי לכלכליסט

קושניר ואיתוראן משפרים הצעתם לרכישת לידקום

השיגו התחייבות כי רוסאריו קפיטל תרכוש את 3% המניות שהציעו כפיצוי נוסף לנושים ב־2.5 מיליון שקל

27.03.2014, 08:24 | גולן חזני

לוי קושניר ומוקד איתוראןלא מוותרים על רכישת לידקום: ל"כלכליסט" נודע כי הצעתם המשותפת לרכישת החברה עודכנה בתמחור 3% המניות שהציעו כפיצוי נוסף לנושים, כשהביאו התחייבות של חברת החיתום ובנקאות ההשקעות רוסאריו קפיטל לרכוש את המניות ב-2.5 מיליון שקל במועד השלמת העסקה (קלוזינג). אלה מצטרפים להצעתם העומדת על 24.5 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

כעת ניצבים בית המשפט והכונס, עו"ד עופר שפירא, בפני דילמה. עד אתמול טען הכונס שקשה לתמחר את המניות משום שלא ברור כיצד תתאפשר הנזלתן, וכי עצם הצעת המניות חורג מהמתווה שנקבע לפני ההתמחרות.

מנגד, חלק מבעלי החוב של לידקום, מחזיקי האג"ח, טוענים כי אין לוותר על תוספת משמעותית כזו וכי יש להעניק את המנדט לרכישה לאיתוראן וקושניר ולא לחברה האמריקאית LCC. בהתמחרות שנערכה ביום שני השבוע הגישה LCC הצעה הגבוהה ב־100 אלף דולר מזו של קושניר ואיתוראן ושהסתכמה ב־32.3 מיליון דולר.

מימין: עופר אחירז, מנכ"ל לידקום ועופר שפירא כונס הנכסים של לידקום, צילום: אוראל כהן מימין: עופר אחירז, מנכ"ל לידקום ועופר שפירא כונס הנכסים של לידקום | צילום: אוראל כהן מימין: עופר אחירז, מנכ"ל לידקום ועופר שפירא כונס הנכסים של לידקום, צילום: אוראל כהן

נראה כי גם המפרקת, עו"ד אלונה בומגרטן ממשרד נשיץ ברנדס, תתמוך בהצעת קושניר. בומגרטן התנגדה להצעתו של שפירא למכור את לידקום לקרן פורטיסימו תמורת 23 מיליון דולר.

שפירא טען כי מדובר בתמורה גבוהה וכדאית לקופת הכינוס. בומגרטן טענה כי הליך המכירה לא מוצה וכי ניתן לקבל עבור החברה מחיר גבוה יותר. בדיעבד התברר כי צדקה ולאחר שהשופט קבע התמחרות בין שלוש הצעות שהוגשו, זינק המחיר בכ־40%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות