אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסדר באי.די.בי: סרט אמריקאי או טרגדיה יוונית? צילום: אוראל כהן

פרשנות

ההסדר באי.די.בי: סרט אמריקאי או טרגדיה יוונית?

נאמני ההסדר נמצאים במרוץ להשלים אותו בעוד ארבעה ימים מתוך הצורך לרשום את מניות אי.די.בי פתוח למסחר בבורסה לפני המועד האחרון לפרסום הדו"חות הכספיים ב־31 במרץ

27.03.2014, 08:23 | יניב רחימי

הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות מספק רגעי דרמה שלא היו מביישים תסריט הוליוודי. כעת נותר רק להמתין ולראות כיצד תסתיים הסאגה, עם הפי אנד כמו בסרט אמריקאי או כמו טרגדיה יוונית שבה גורלו של הגיבור נחרץ מראש. שלוש הערות על המרוץ של אי.די.בי נגד השעון.

קראו עוד בכלכליסט

1.ארבעה ימים, וזהו

נאמני ההסדר נמצאים במרוץ להשלים אותו בעוד ארבעה ימים מהיום. כולל שבת. הדבר נובע מהצורך לרשום את מניות אי.די.בי פתוח למסחר בבורסה לפני המועד האחרון לפרסום הדו"חות הכספיים ב־31 במרץ. אולמן וגבאי טוענים כי אי־עמידה בלוח הזמנים עלולה להוביל לפתיחת ההליך מחדש. אישור משרד התקשורת להעברת השליטה בסלקום מהווה תנאי הכרחי להשלמת ההסדר. אלא שלדאבון לבם של הנאמנים העריך אתמול עו"ד ליאב וינבאום, מנהל המחלקה המסחרית בפרקליטות, שיחלפו עוד חודשים בטרם יוחלט אם יינתן ההיתר המיוחל ונתן את האות למעורבים בהסדר לחפש פתרונות יצירתיים.

2.סלקום בעקבות כלל

אייל גבאי הציע להחיל את הכלל של חברת הביטוח כלל שפועלת תחת נאמן משה טרי, גם על סלקום. אם תרצו, גבאי נוקט מדיניות של "הבה נתחכמה". אם זה עבד בכלל ביטוח, מדוע שלא יעבוד בסלקום? ובכן למרות ששתי החברות שייכות לקבוצת אי.די.בי, יש הבדל ביניהן. כלל מוחזקת על ידי אי.די.בי ואילו השליטה בסלקום מוחזקת באמצעות דסק"ש. משמע, בעלי מניות המיעוט והנושים של דסק"ש עשויים להתנגד למינוי נאמן לחברת הסלולר, מינוי שתכליתו לשרת את בעלי השליטה והנושים של החברה־האם, אי.די.בי.

נוחי דנקנר, עדיין בתמונה, צילום: יריב כץ נוחי דנקנר, עדיין בתמונה | צילום: יריב כץ נוחי דנקנר, עדיין בתמונה, צילום: יריב כץ

3.מתחממים על הקווים

כמו שחקני כדורגל שמזנקים מהספסל ומתחילים להתחמם כשאחד השחקנים על המגרש נפצע, כך גם הטוענים לכתר באי.די.בי נכנסים לכוננות. הם מריחים דם ומחכים לשעת כושר. נוסף לנוחי דנקנר, שטורח להזכיר למי שרק מוכן לשמוע שהוא עדיין בתמונה ומגבש קבוצת משקיעים חדשה, לא ניתן לפסול אפשרות שמשקיעים נוספים לוטשים עיניים לאי.די.בי. ביניהם ניל בוש, שהתעניין באי.די.בי אך התחרט ברגע האחרון.

 

שניים מנציגיו של בוש היו אתמול בבית המשפט וקשה להאמין שמדובר בצירוף מקרים. אי.די.בי של היום הרבה יותר אטרקטיבית מזאת שהייתה מונחת על המדף ערב הגשת ההצעות על ידי המתמודדים. שווי הנכסים שלה בבורסה עלה בעשרות אחוזים, כור ודסק"ש התמזגו והושלם האקזיט בגיוון. יכול להיות שעל ה"כלה" הזאת יהיו קופצים. בימים הקרובים נדע האם היא חוזרת לשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות