אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן קופצת ב-25%: עברה לרווחיות ברבעון הרביעי של 2013 צילום: עמית שעל

קרדן קופצת ב-25%: עברה לרווחיות ברבעון הרביעי של 2013

החברה מקבוצת קרדן רשמה רווח נקי של 5.2 מיליון יורו, לעומת הפסד של 27 מיליון יורו ברבעון המקביל, בעיקר בשל שיפור הביצועים בסין

27.03.2014, 11:10 | אסף גילעם

קרדן אן.וימפרסמת הבוקר (ה') שיפור בתוצאותיה בסוף שנת 2013. החברה העוסקת בייזום וניהול נדל"ן בסין, שירותים פיננסים באירופה ופעילות בתחום המים (דרך חברת הבת תהל) עברה ברבעון הרביעי של 2013 לרווח ראשון מאז הרבעון הראשון של 2012. הרווח ברבעון האחרון של שנת 2013 הסתכם ב-5.2 מיליון יורו לעומת הפסד של 27.4 מיליון יורו ברבעון המקביל, והפסד של 65.7 מיליון יורו ברבעון השלישי של השנה.

קראו עוד בכלכליסט

השיפור נרשם בעיקר בשל שיפור בפעילות קרדן לנד סין (100%), שהציגה עלייה במכירות הדירות ושווי הנכסים. את השנה כולה סיים קרדן אן.וי עם הפסד של 101 מיליון יורו, לעומת הפסד של 33 מיליון יורו בשנת 2012, אשר נבע בעיקר מתוצאותיה של GTC פולין שנמכרה (27.5%) במהלך נובמבר האחרון תמורת 160 מיליון יורו.

ברבעון הרביעי רשמה קרדן סין עלייה ברווח הנקי של 10% שהסתכם ב-11 מיליון יורו, ואת השנה כולה עם זינוק של 30% ברווח הנקי שהסתכם ב-18.3 מיליון יורו. ברבעון הרביעי נרשמה עלייה בהכנסות קרדן סין שנבעבה ממסירת 120 דירות בפרויקט דיליאן. בהמשך לזאת רשמה רווח שיערוך במרכז הקניות בפרויקט דיליאן של 3.6 מיליון יורו ברבעון הרביעי, ועלייה של 8.8 מיליון יורו בשנה כולה. בשנה כולה עלה קצב מכירת הדירות ב-77% ל-2118 דירות.

יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל

 פעילות נכסי תשתיות המים רשמה חולשה ברבעון הרביעי עם רווח של חצי מיליון יורו, לעומת 1.7 מיליון יורו ברבעון המקביל. את השנה סיימה הפעילות עם רווח של 3.1 מיליון יורו לעומת מיליון יורו בלבד בשנה המקבילה.

פעילות התשתיות הציגה שיפור ניכר יותר בשל גידול בהכנסות ושיפור ברווח הגולמי, אך רשמה בשנה שעברה גם הפסד משמעותי ממחיקת השקעה בחברת פרוייקטים בפולין. פעילות התשתיות הציגה הפסד של 2.9 יורו בשנת 2013, לעומת הפסד של 7.4 מיליון יורו בשנה המקבילה.

לבסוף, פעילות מגזר הבנקאות והאשראי הקמעונאי של החברה באירופה רשמה שיפור בהכנסות ברבעון האחרון, אך נאלצה לרשום ירידת ערך של 5.5 מיליון יורו בשל נכסים בלתי מוחשיים. בעקבות זאת סיימה את הרבעון הרביעי בהפסד של 4.7 מיליון יורו – בדומה לרבעון המקביל. את השנה כולה סיימה הפעילות עם הפסד של 18.8 מיליון יורו, לעומת הפסד של 20.8 מיליון יורו בשנה המקבילה.

שוקי אורן, מנכ"ל קרדן אן.וי התייחס לתוצאות החברה בדו"חות והצהיר כי "אנחנו סבורים כי שיפור מתמשך בתוצאותיהם התפעוליות של המגזרים השונים שלנו יוביל ליצירת ערך באופן עקבי וכן יאפשר להניב מזומנים מאותם מגזרים על מנת לעמוד בהתחייבויות. אנו מחוייבים להצלחה בגידול העסקים הקיימים שלנו ולחיזוק מצבה הפיננסי". אורן הוסיף כי "אני חש אופטימיות זהירה ביחס להתפתחות העתידית של החברות השונות שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מי שחכם יקנה את האגחים של החברה ולא את המניה,
מפני שהאגחים כעת בתשואה גבוהה מאוד ובמחיר של בערך 68% מהערך המתואם. כשיש כזאת תשואה באג"ח מי קונה את המניה של אותה חברה? ג.נ. קניתי היום מהאג"ח. למי שלא יודע בעלי האג"ח קודמים לבעלי המניות. ככל שמצב החברה ישתפר האג"ח יטפס לכיוון הפארי וצפוי רווח הון של קרוב ל 50%. תבחנו בעצמכם ותחליטו.
אגחיסט  |  27.03.14
1.
כל הכבוד לכם, אני כמעט בטוח שמתישהו עוד אראה אותה ירוקה בתיק שלי
אם החברה תצליח להרוויח 5-10 מיליון יורו כל רבעון, וזה ממש לא בשמיים, היא יכולה להרוויח גם 10-20 מיליון עם השתפרות מגזר הפיננסים במזרח אירופה. היא תוכל במאמץ לא רב תוך מכירת תה"ל סין והפרוייקט אנרגיה שאובה להחזיר את כל ההתחייבויות שלה. הרוייקט בדליאן וקרדן סין כולה שווים הרבה הרבה יותר מערך המניה. אין סיבה שהיא לא תגיע לשווי של מיליארד שקל ב 2016... גזרו ושמרו.
משקיע ותיק  |  27.03.14