אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וודסייד מדווחת למשקיעים: עסקת לווייתן לא נסגרה, המגעים יימשכו צילום: בלומברג

וודסייד מדווחת למשקיעים: עסקת לווייתן לא נסגרה, המגעים יימשכו

זאת לאחר שהחתימה שהייתה מתוכננת להתקיים אתמול בערב נדחתה למועד לא ידוע בשל מחלוקות עם משרד האוצר; הצוותים המקצועיים של החברה נשארו בישראל

28.03.2014, 08:57 | ליאור גוטמן

חברת וודסייד האוסטרלית פרסמה הבוקר (ו') דיווח למשקיעי החברה בו היא מודה ש"החמיצה" את הדד ליין לרכישת 25% ממאגר לווייתן בכ-2.7 מיליארד דולר. זאת לאחר שהחתימה שהייתה מתוכננת להתקיים אתמול בערב נדחתה למועד לא ידוע בשל מחלוקות עם משרד האוצר, בעיקר בנוגע למתווה מיסוי המאגר.

קראו עוד בכלכליסט

וודסייד אינה מסבירה בהודעתה מדוע העסקה לא נחתמה אבל מצהירה שהצדדים ימשיכו לנהל שיחות, לרבות עם ממשלת ישראל, כדי לגשר על הפערים שהתגלו לקראת חתימה סופית.

דיווחים בתקשורת האוסטרלית מציינים שמדובר במחלוקות סביב מיסוי המאגר, כאשר אחד מהם אף מציין סיבה נוספת והיא החובה להעסקת כוח אדם ישראלי בפרויקט. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שהצוותים המקצועיים של וודסייד נשארו בארץ, אולם בשעות האחרונות עזבו את ישראל מנכ"ל וודסייד, פיטר קולמן, וצ'ארלס (צ'אק) דווידסון, מנכ"ל נובל אנרג'י, השותפה יחד עם דלק במאגר. לפיכך, החתימה נדחית למועד לא ידוע. 

אתמול (ה') בשעות הערב נפרדו הצדדים לאחר שהאוסטרלים סירבו לחתום על מזכר ההבנות שנחתם בפברואר האחרון. בכיר במשרד האנרגיה מעריך שמדובר בלחצים של הרגע האחרון, ומאחר שלחברה אחריות כלפי משקיעיה היא לא תחתום על עסקה עד שלא תסגור את כל השאלות הפתוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
ל-13, למה שיעבדו בשבת בשביל האוסטרלים?
האם האוסטרלים מביאים איזה בשורה למשק הישראלי? מקימים מפעל עם אלפי עובדים בנגב? הם בסך הכל רוצים לשאוב את הגז ולעשות כסף שלא יחזור למשק הישראלי. לא שעיני צרה במי שעושה כספו כדין, אולם זאת בתנאי שהוא משלם מס מלא. בנוסף - שאני מגיע למשרד ממשלתי לקבל שירות בשבת מישהו נמצא שם לקבל את פני? ואני הרי משלם מיסים ועושה חודש מילואים בשנה, בוודאי אני יותר רב זכויות מבעלי המניות של החברה הזרה. אפשר לחשוב שביום ראשון יש עם מי לדבר במשרדי האוצר באוסטרליה... הלחץ כעת על האוסטרלים והדבר אמור לשחק לטובת משרד האוצר וכלל אזרחי מדינת ישראל. שיתבשלו האוסטרלים במיץ של עצמם במהלך השבת ואולי יבינו שישראל היא לא דיקטטורה אפריקאית שאפשר לעשוק אותה ועוד לקבל הכרת טובה של הגביר שמציל את העיירה.
אזרח  |  28.03.14
12.
בעלי עניין חגגו אתמול בקולות שמחה לאד בהיוודע דבר דחיית החתימה עע עסקת וודסייד
מסתבר שההודעה, הבומבסטית המתוזמנת, שהופצה אמש בכלי התקשורת לפיה האוסטרלים התקפלו וכאילו העיסקה בוטלה לחלוטין קבלה הדים של שמחה רבתי ועשתה לה כנפיים בעיקר בזירה הפוליטית העוינת את יזמי תגליות הגז בכלל ומלכתחילה. הצהלה הגדולה התלוותה בהפצת כזבים ואי דיוקים מגמתיים במטרה מכוונת ובמודע כדי לבלבל וליצור אי וודאות ותסכול בקרב משקיעים רבים שציפו לתוצאה אחרת.....במילים אחרות יש לנו תקשורת קאניבאלית
דודיק  |  28.03.14
11.
רק במדינת ישראל מוכרים את העתיד בעבור 2 זוזים
ממשלה שמסתכלת על הרווח המהיר, לא דואגת לעתיד! ומוותרת על עצמאות אנרגטית היא ממשלה פושעת. וכל המגיבים שמעוניינים למכור את הסיכוי שלנו לעצמאות אנרגטית וחיים ירוקים יותר הם או טוקבקיסטים עלובים בשניקל או חושבים על תיק המניות שלהם. מצידם שהמדינה תישרף. עם מגיבים כאלה, מי צריך אנטישמים... רפובליקת בננות
רפובליקת בננות  |  28.03.14
לכל התגובות