אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצוקרברג ועד בזוס: כמה הפסידו ענקי הטכנולוגיה השבוע בגלל הירידות בשווקים? צילום: איי אף פי

מצוקרברג ועד בזוס: כמה הפסידו ענקי הטכנולוגיה השבוע בגלל הירידות בשווקים?

לפי מדד המיליארדרים של בלומברג, מייסד פייסבוק מארק צוקרברג הפסיד בשבוע החולף 3.1 מיליארד דולר כשמניית פייסבוק איבדה 11% מערכה. הונו של ג'ף בזוס מאמזון ירד ב-1.9 מיליארד דולר וגם מייסדי גוגל רשמו הפסדים. מנגד, מי המרוויח הגדול של השבוע?

29.03.2014, 10:39 | בלומברג

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג (29), הפסיד בשבוע החולף 3.1 מיליארד דולר, על רקע ירידה במניות של בנקים וחברות טכנולוגיה. אף על פי כן, צוקרברג מדורג במקום ה-22 במדד המיליארדרים של בלומברג, בזכות שווי הון של 27 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'ף בזוס | צילום: אי פי איי ג

הרשת החברתית הגדולה בעולם צנחה ב-11% לאחר שהכריזה על רכישת חברת המציאות הווירטואלית אוקולוס (Oculus) עבור 2 מיליארד דולר. במקביל, מספר גורמים מהווים מקורות לחשש עבור המשקיעים, ביניהם כוונת הבנק הפדראלי המרכזי לצמצם את תכנית ההקלה הכמותית וסיפוח חצי האי קרים על ידי רוסיה, כך להערכתו של ג'ון קרי, מנהל תיקי השקעות בפיוניר אינווסטמנט מנג'מנט בבוסטון. מדד נאסד"ק נפל בשבוע האחרון ב-2.2%, בעוד שמדד S&P 500 ירד ב-0.5%.

הירידות הללו השפיעו על הונם של עוד מיליארדרים מלבד צוקרברג. מייסדי גוגל, לארי פייג' וסרגי ברין לדוגמה הפסידו סכום משולב של 3.3 מיליארד דולר. כמו כן, הונו של ג'ף בזוס מייסד אמזון ירד ב-1.9 מיליארד דולר, לאחר שהקמעונאית המקוונת הגדולה בעולם הכריזה כי תוריד את המחירים לשירותי הענן שלה. ההכרזה פורסמה יום לאחר שגוגל הודיעה על צעד דומה. הורדות המחירים הן של אמזון והן של גוגל, נכנסות לתוקף ב-1 באפריל.

לארי אליסון, צילום: בלומברג לארי אליסון | צילום: בלומברג לארי אליסון, צילום: בלומברג

מנגד, לארי אליסון (69) מייסד אורקל הוסיף להונו 1.7 מיליארד דולר, שהפכו אותו למרוויח הגדול של השבוע. אורקל התחזקה ב-5.5%, העלייה השבועית הגדולה ביותר של החברה מאז דצמבר. אליסון מדורג שמיני במדד המיליארדרים של בלומברג, והונו מוערך ב-44.3 מיליארד דולר.

ביל גייטס שמר על מקומו כאדם העשיר בעולם, עם הון של 79 מיליארד דולר, אחריו מדורגים קרלוס סלים המקסיקני עם הון של 65.5 מיליארד דולר ואמנסיו אורטגה מספרד, שהונו מוערך ב-63.8 מיליארד דולר.

מדד המיליארדרים של בלומברג מדרג את עשירי העולם על פי שינויים בשוק ובכלכלה. המדד מתעדכן בכל יום מחדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות