אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתן פינקלשטיין לוקח את השליטה בחברת המתכות צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

איתן פינקלשטיין לוקח את השליטה בחברת המתכות

בעל השליטה לשעבר ירכוש 84% חזרה מרוני אלרואי במסגרת הסדר חוב קמן; היקף העסקה - 19.2 מיליון שקל

30.03.2014, 07:59 | גולן חזני

שבע שנים אחרי שמכר את השליטה בחברת פינקלשטיין לרוני אלרואי וחברת קמן אחזקות, רוכש בחזרה איתן פינקלשטיין את השליטה בחברה הפועלת בתחום ייצור מוטות ממתכות שונות. פינקלשטיין ירכוש את החברה בשליש משוויה ב־2007 תוך שהוא מנצל את הקשיים שאליהם נקלעה קמן. וישלם 19.2 מיליון שקל עבור 84% מניות חברת המתכות, מחיר המשקף שווי של 23 מיליון שקל.

בנק דיסקונט, שחובה של קמן אליו עמד על יותר מ־200 מיליון שקל, העמיד את קמ"ן למכירה. ביום חמישי הגיש עו"ד עופר שפירא את הבקשה למכירת קמן, על פי הבקשה ניצל פינקלשטיין זכות סירוב שהיתה לו והישווה את ההצעה היחידה שהתקבלה לרכישת החברה, מידי קבוצת משקיעים בראשות הבנקאי לשעבר שלמה בר־און.

(ארכיון), צילום: בלומברג (ארכיון) | צילום: בלומברג (ארכיון), צילום: בלומברג

קמן רכשה ב־2007, באמצעות החברה־הבת ישאל, את השליטה בפינקלשטיין לפי שווי של 82 מיליון שקל. בתחילה ישאל רכשה 50% והיא הגדילה את חלקה לאורך השנים. פינקלשטיין שנשאר מנכ"ל החברה וקיבל עבור מניותיו יותר מ־65 מיליון שקל, מחזיר אליו עתה את השליטה תמורת 19.2 מיליון שקל בלבד.

מהבקשה לבית המשפט עולה כי חברת פינקלשטיין רווחית, עם רווח נקי של 4.3 מיליון שקל ב־2013, ו־8.3 מיליון ב־2012 (הכנסות של כ־115 מיליון בשנה). אולם נדרשות בה השקעות של 25 מיליון שקל וחלק מהרוכשים הפטנציאלים נרתעו מהתלות בניהולו של פינקלשטיין. בשנתיים האחרונות החברה לא חילקה דיבידנדים והכונס מעריך כי גם בשנים הקרובות היא לא תוכל לחלק בשל המעבר לאתר ייצור חדש ורכישת מכונות חדשות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות