אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלת הנוסטרו של מגדל לימור דנש עוזבת

בלעדי לכלכליסט

מנהלת הנוסטרו של מגדל לימור דנש עוזבת

חודש לאחר עזיבתו של מנהל כספי העמיתים, עומר קרייזל שחלק עם לימור דנש את ניהול ההשקעות, עוזבת גם דנש את תפקידה; אסף שהם ימונה למשנה למנכ"ל

30.03.2014, 14:35 | רחלי בינדמן

לימור דנש, מנהלת הנוסטרו וההשקעות האלטרנטיביות במגדל עוזבת את חברת הביטוח. עזיבתה של דנש מפתיעה ביותר שכן רק לפני חודש עזב עומר קרייזל, מנהל ההשקעות של כספי העמיתים של מגדל את התפקיד לאחר שלא מונה למנהל השקעות ראשי כפי שציפה.  

קראו עוד בכלכליסט

ההנחה היתה שעל רקע עזיבתו של קרייזל תקבל דנש את התפקיד אך כעת מתברר שלא כך הם פני הדברים. על פי הערכות שלמה אליהו בעל השליטה ימנה מנהל השקעות שמגיע מחברת אליהו ביטוח לתפקיד.

עומר קרייזל, מגדל. עזב גם כן, צילום: עמית שעל עומר קרייזל, מגדל. עזב גם כן | צילום: עמית שעל עומר קרייזל, מגדל. עזב גם כן, צילום: עמית שעל

בנובמבר 2013 חשף "כלכליסט" כי בנו השני של שלמה אליהו, ישראל, מונה לתפקיד יו"ר ועדת ההשקעות הנוסטרו של חברת הביטוח והוא נחשב לדמות דומיננטית במערך ההשקעות של מגדל.

לפני כחמש שנים, כשענת לוין מנהלת ההשקעות המוערכת של מגדל עזבה את החברה לטובת תפקיד בכיר בבנק הפועלים, החליט המנכ"ל דאז יונל כהן שלא למנות מנהל השקעות ראשי אחד במקומה אלא לפצל את התפקיד בין שני בני טיפוחיה של לוין – דנש וקרייזל. דנש קיבלה את ניהול כספי הנוסטרו ואילו קרייזל את ניהול כספי העמיתים. אלא שהשניים

לא הסתדרו וכל אחד מהם ציפה לקבל את תפקיד מנהל ההשקעות הראשי.

בשלב מסוים, לאחר חילופי השליטה במגדל כאשר ענקית הביטוח ג'נרלי מכרה את השליטה במגדל לידי אליהו ובמקביל לעזיבתו של יונל כהן את התפקיד וההודעה על מינויו של בנו של אליהו עופר אליהו למנכ"ל ואת ענת לוין ליו"ר מגדל, הציב קרייזל אולטימאטום.

הוא דרש להתמנות למנהל השקעות ראשי, מהלך שהיה כמובן מוביל להתפטרותה של דנש. אלא שאליהו לא נענה לאולטימאטום זה וקרייזל עזב לטובת תפקיד נחשק כמנהל זרוע הפיננסים של בנק הפועלים – פועלים שוקי הון. אלא שהציפייה כי דנש תיקח את התפקיד התבדתה וכעת אף היא עוזבת.

אסף שהם ימונה למשנה למנכ"ל

במקביל דיווחה מגדל כי הדירקטוריון החליט לרכז את מערך ההשקעות של החברה בחטיבה נפרדת ולמנות כמנהלה את אסף שהם שיהיה אחרהי הן על תחום ניהול השקעות העמיתים, הנדל"ן וקרנות הגידור והן על ניהול תחום הנוסטרו, אשראי והשקעות ריאליות שהיו מפוצלים קודם בין דנש לקרייזל. שהם, שימונה למשנה למנכ"ל ניהל קודם את תחום ההשקעות באליהו ביטוח, לפני ששלמה אליהו רכש את השליטה במגדל. כעת הוא מקבל לידיו לנהל את תיק החיסכון הפנסיוני הגדול בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות