אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלחמה בהון השחור: 57 מיליון שקלים נגבו מחייבי מס צילום: בלומברג

המלחמה בהון השחור: 57 מיליון שקלים נגבו מחייבי מס

במסגרת מבצע ארצי שנערך בשבוע שעבר עיקלו נציגי רשות המסים 85 כלי רכב ואת תכולתם של 15 בתי עסק. בין השאר עולה כי בענף מיזוג האוויר במחוז תל אביב, 55% מהעסקים שנבדקו לא צייתו לדיני המס

30.03.2014, 17:33 | עמרי מילמן

במסגרת מבצע ארצי של יומיים שנערך שבוע שעבר גבו משרדי המע"מ של רשות המסים 57 מיליון שח מחייבי מס. במבצע, שכלל פעילות ביקורת נרחבת ביום שני ואחריה פעילות גבייה ביום רביעי, ביקרו רשויות המס כ-1,800 חייבי מס. בין היתר עוקלו 85 כלי רכב ואת תכולתם של 15 בתי עסק.

קראו עוד בכלכליסט

מנהל מפעל מאזור ירושלים שניסה להתחמק מתשלום חובו לרשות המסים נעל את עובדי הגבייה שהגיעו למקום, אז התברר כי בנוסף להיותו בעל חוב לרשות הוא לא כיבד צו עיקול צד ג' ואף העביר את הפעילות על שן בנו. העובדים השתחררו בסיוע המשטרה שהוזעקה למקום ועיקלו שלושה כלי רכב פרטיים ואת המשאית שלו. בעל המפעל הוזמן להמשך ביקורת מעמיקה במשרד מע"מ האזורי.

משרדי מס הכנסה בקריית הממשלה בתל אביב, צילום: אוראל כהן משרדי מס הכנסה בקריית הממשלה בתל אביב | צילום: אוראל כהן משרדי מס הכנסה בקריית הממשלה בתל אביב, צילום: אוראל כהן

משרדי מע"מ במחוז הצפון מצאו ליקויים בכל 25 החנויות לממכר טבק לנרגילות שבהן נערכהביקורת. מהביקורת עלה כי החנויות אינן ממלאות אחר הוראות חוק מס קנייה ופקודת הטבק. כך למשל נמצא כי במספר רב של בתי עסק נמכר טבק במחיר שנע בין 100 ל-180 שקלים לק"ג, בעוד המסים החלים על טבק הם כ-300 שקלים לק"ג, מה שיכול לנבוע מ"דילול" הטבק, גניבתו או אי תשלום מס קנייה לפי החוק. עוד נמצא כי נמכר טבק בכמויות גדולות בתפזורת ולא באריזות של 60 גרם ומקרים רבים של היעדר תיעוד לרכישה ומכירה של טבק.

במחוז תל אביב נבחנו ע"י משרד המע"מ דרישותיהם של 96 עוסקים מענף ההובלה וההסעות להחזר בלו על הסולר. בביקורת התברר כי כשליש מהם דרשו החזר ללא מסמכים או בהתבסס על מסמכים כוזבים. עוד נבדק ענף במחוז תל אביב ענף מיזוג האוויר שם נמצא כי 55% מבעלי העסקים שנבדקו לא צייתו לדיני המס וכבר בשלב זה הם יחויבו לשלם מסים לקופת המדינה בסך של כ-750 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות