אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה: לא התקבל לעבודה בהייטק - כי למד ב"שטחים הכבושים" צילום: יצחק שליסל

תביעה: לא התקבל לעבודה בהייטק - כי למד ב"שטחים הכבושים"

מחפש עבודה, בוגר אוניברסיטת אריאל, שפנה ליזם סטארט-אפ נענה לטענתו בשלילה, לאחר שזה אמר לו כי "לעולם לא אעסיק מישהו שלמד בשטחים הכבושים - גם אם היה ביל גייטס"

31.03.2014, 14:59 | מיקי פלד

"לעולם לא אעסיק מישהו שלמד באוניברסיטה ב'שטחים כבושים' – אפילו היה זה ביל גייטס" – זו התשובה שקיבל לטענתו מחפש עבודה מניקי פאפו, יזם חברת הסטארט-אפ אקסשייק. בכתב תביעה שהוגש ביום חמישי שעבר לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב טוען מחפש העבודה כי כאשר שלח לפני שנה לפאפו את קורות החיים שלו בהם מצויין כי התואר שלו בהנדסת תעשייה וניהול הוא מאוניברסיטת אריאל השיב לו פאפו בשלילה והוסיף במכתב את מיקום האוניברסיטה כסיבה לכך.

אוניברסיטת אריאל, צילום: יצחק שליסל אוניברסיטת אריאל | צילום: יצחק שליסל אוניברסיטת אריאל, צילום: יצחק שליסל

בכתב התביעה, שהוגש על ידי עוה"ד יניב אופק ויאן כרמל ממשרד יצחק אופק ושות', טוען התובע כי מדובר ב"אפליה בוטה ואפילו אכזרית" ומבקש פיצוי של 120 אלף שקל ללא הוכחת נזק לפי חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה. לדברי התובע, פאפו הסיק כי "התובע מחזיק בדעות פוליטיות הפוכות משלו אך ורק מעצם לימודיו של התובע במוסד שנמצא בשטחים". ולפיכך "גדולה אפלייתו של התובע שבעתיים, שכן הנתבע אף לא טרח לברר האם נכונה השערתו, ופסל הוא כך סתם מועמד למשרה בשל סברה, או קישור, או היקש, או אסוציאציה לדעה פוליטית ולהשקפת עולם המנוגדת לשלו".

פאפו מסר בתגובה כי "אני מצר על האירוע שקרה לפני למעלה משנה, בהיותי יזם עצמאי בטרם הקמת החברה. אין אירוע זה מעיד על התנהלותה של החברה. להיפך: החברה מקפידה על שווין הזדמנויות בהעסקה, ומצטיינת בקבלת שירותים וקיום שיתופי פעולה במגזרים שונים כולל המגזר החרדי והמגזר הערבי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות