אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גינדי השקעות מסכמת את 2013: המרפסות קרסו – הרווח זינק

גינדי השקעות מסכמת את 2013: המרפסות קרסו – הרווח זינק

למרות הפרשות של 20.6 מיליון שקל בגין האירוע בחדרה סיימה חברת הנדל"ן את השנה עם קפיצה של 52% ברווח הנקי ל-29.9 מיליון שקל. הכנסות חברת הנדל"ן קפצו פי 4 ל-298 מיליון שקל

31.03.2014, 15:03 | אסף גילעם

חברת הנדל"ן גינדי השקעות מציגה היום (ב') דו"חות חזקים לשנת 2013. חברת היזום וניהול הנדל"ן הפועלת בתחום המגורים והנדל"ן המניב שבבעלות האחים מנור וכפיר גינדי ביחד עם אורי לוי ואייל פרידמן (גיסיהם של מנור וכפיר) רשמה זינוק בכל הפרמטרים, למרות הוצאות הכבדות בשל קריסת המרפסות בפרויקט החברה בחדרה בדצמבר האחרון. הרווח הנקי זינק ב-52% בשנה החולפת לעומת המקבילה והסתכם ב-29.9 מיליון שקל.

הכנסות החברה בשנה החולפת זינקו פי 4.4 לעומת השנה המקבילה ל-298 מיליון שקל. הזינוק בהכנסות נבע בעיקר מהכרה בהכנסות בפרויקט ברמלה, שם מסרה החברה 269 דירות והכירה בהכנסות בגובה 222.6 מליון שקל. בנוסף הכירה החברה בהכנסות של הפרויקטים בחדרה (33.1 מיליון שקל), רמת אביב וגבעת שמואל.

ההכנסות שהוכרו הקפיצו את הרווח הגולמי של גינדי השקעות ל-75 מיליון שקל, מול 5 מיליון שקל בלבד בשנת 2012.

בעקבות התקרית בחדרה רשמה גינדי השקעות הוצאה של 20.6 מיליון שקל בשנת 2013. הפרוייקט כולל שני בניני מגורים הכוללים 76 יחידות דיור. נכון לסוף 2013 כל הדירות בפרויקט נמכרו. ברבעון השלישי של השנה נמסרו ואוכלסו 36 מתוך 38 הדירות בבניין הראשון.

החברה היתה אמורה לסיים את אכלוסו של הבניין השני, אך ב-22 בדצמבר קרסה המרפסת בבניין זה. החברה מציינת בדוח כי בהסתמך על הבדיקות שנעשו עד כה, בין היתר על ידי סגן יו"ר איגוד המהנדסים לבניה ולתשתיות בישראל, אינג' ישראל דוד, הגורם לקריסת המרפסות הינו ביצוע לקוי של הקבלן המבצע, מליבו בניה מקבוצת אורתם סהר. הכשל שבוצע לא נבע מביצוע לקוי שלא מוגדר בתוכנית של המתכנן. גינדי השקעות, כיזמית הפרויקט, פנתה למליבו בדרישה לתיקון כל הנדרש בקשר לביצוע העבודות על מנת "שהמבנים בפרויקט יעמדו בכל התקנים המחמירים ביותר באופן מיידי".

מנור גינדי, מנכ"ל משותף גינדי השקעות, צילום: אוראל כהן מנור גינדי, מנכ"ל משותף גינדי השקעות | צילום: אוראל כהן מנור גינדי, מנכ"ל משותף גינדי השקעות, צילום: אוראל כהן

בסוף דצמבר הודיעו רוכשי הדירות בבניין הראשון בחדרה על ביטול 36 מתוך 38 הסכמי המכר בבניין. בפברואר האחרון הוגשו על ידי 36 רוכשים אלו תביעה נגד גינדי ואורתם סהר, הועדה המקומית לתכנון ולבניה בחדרה ונבעים נוספים בגין ביטול הסכמי המכר ותביעת פיצויים כספית. לצד התביעה, הוגשה בקשה לפטור מאגרה, כך שהיקף התביעה כולו עומד על 58.9 מיליון שקל. גינדי מציינת כי החברה בוחנת את כתב התביעה מול יועציה המשפטיים אך לעמדת החברה לעת הזו "כי לא קיימת לדיירים בבניין 1 או בבניין 2 עילה לביטול הסכמי המכר".

גינדי מציינת כי מאז האירוע שכרה החברה עבור הדיירים דירות חדשות בשכונת הפארק בחדרה, אשר צוידו על ידה. בהתאם לסעיפי ההסכם זכאית גינדי להיפרע על הנזק מהקבלן המבצע. גינדי הגיעה בתחילת שבוע שעבר להסכם עם 25 מתוך 38 רוכשי הדירות בבניין 2 בקשר לבניין השני, הכולל תשלום עלויות נוספות עד להשלמת שיפוצו. החברה הכירה בדו"חות בהפרשה כוללת של 27.6 מיליון שקל, אשר קוזזו על ידי הכנסות נותרות שעוד צפויות מהפרויקט. בכל מקרה, בשלב הזה לא הכירה גינדי בנכסי שיפוי להם היא זכאית מהקבלן המבצע, הקונסטרוקטור וחברות הביטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
בחיים לא אקנה גינדי בטח לא עם התנהגות כזו.
במקום לקחת אחריות אמיתית ולהחזיר לכל הדיירים המעוניינים את כספם בתוספת פיצוי צנוע, הם מחזיקים את הדיירים בני ערובה. לא יודע איך בכלל אפשר לתקן את הנזקים כשאף אחד לא ממש יודע איפה עוד חיפפו. חברה שמתקמצנת על פיקוח על הקבלנים שהיא מפעילה, אבל מוציאה אינסוף כספים על שבוע אופנה ושיווק אגרסיבי.
01.04.14
לכל התגובות