אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר ומחרתיים שביתה במכללות ת"א, ספיר ושנקר

מחר ומחרתיים שביתה במכללות ת"א, ספיר ושנקר

סגל המרצים מן החוץ העובדים דורשים להשוות את תנאיהם למקביליהם באוניברסיטאות; אחד המרצים בשנקר: "אנחנו דורשים תנאי העסקה נורמטיבית ואפשרות להתפרנס בכבוד"

31.03.2014, 18:44 | תמר וילרפורט

סגל המרצים מן החוץ ישבית מחר (ג') את הלימודים במכללה האקדמית תל אביב יפו, יקיים עצרת מחאה ושביתה בת שעה במכללת ספיר, וביום רביעי ישביתו המרצים הן החוץ את הלימודים במכללת שנקר.

העובדים מוחים על "מתווה ות"ת", שאמור היה להקנות להם סטטוס של עמית הוראה - אמנם לא סגל בכיר, ובכל זאת תנאי העמית טובים בהרבה מתנאיו של המרצה מן החוץ המפוטר מדי ארבעה חודשים, ובחופשת הקיץ כלל אינו זוכה לשכר. חברי הסגל המהווים 75% מכלל המרצים במכללות אלה, דורשים להשוות את תנאיהם למקביליהם באוניברסיטאות.

המו"מ נמשך כבר תשעה חודשים, ועדיין אינו קרוב לחתימה. תחילה נדרשו חברי הסגל למשרה מלאה לפי 16 שעות לימוד בשבוע, היום מדובר על 14; דרישת המתווה לקבלת התקן לאחר ותק של ארבע שנות לימוד רצופות במוסד אקדמי בהיקף של שליש משרה גם הוא כבר עודכן, וייתכן גם שישתנה ממרצה למרצה. דבר נוסף ומהותי הוא הירידה בשכר לשעה.

פרופ פרופ' יולי תמיר, נשיאת שנקר | צילום: מנחם רייס פרופ

דיוויד גוס, מרצה לתולדות העיצוב זו השנה השישית בשנקר: "לא ייתכן שפרופ' מנואל טרכטנברג, שיש לו פאסון ציבורי של מאבק חברתי, מקדם בתוך ביתו, באקדמיה, מתווה שהוא לא טוב ולא נגיש. מה שאנחנו דורשים הם תנאי העסקה נורמטיבית ואפשרות להתפרנס בכבוד".

תגובת הנהלת שנקר: "מכללת שנקר מצרה על החלטת המרצים מן החוץ לקיים שביתת אזהרה בת יום אחד. החלטה זו התקבלה למרות שהנהלת שנקר הציגה לפני נציגי המרצים מחויבות להבטיח את מעמדם וזכויותיהם כולל שותפות מלאה בהנהלת המכללה ושיפור הכנסתם".

תגובת המכללה האקדמית תל-אביב יפו : "זו החלטה חד צדדית ומיותרת, בעיצומו של מו"מ המתנהל בצורה עניינית ורצופה ואף מניב תוצאות".

את המרצים מלווה ערן חכים מארגון כח לעובדים: "שר החינוך פירון ופרופ' טרכטנברג בוחרים להשקיע יותר במורים שמלמדים במוסדות בהם לומדים סטודנטים מהמרכז וממעמד בינוני גבוה ולשלם פחות למורים שמלמדים בפריפריה ומלמדים סטודנטים שהם דור ראשון להשכלה".

תגובת הות"ת: "בחודשים האחרונים נוהל מו״מ משותף עם נציגי הסגל במהלכו גובשו שורת תנאים המטיבים עם המרצים מן החוץ. אנו משוכנעים כי המתווה מאפשר העסקה הוגנת ושיוויונית יותר".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות