אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת אלאלוף תדחה את פרסום מסקנותיה לאמצע חודש מאי צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

ועדת אלאלוף תדחה את פרסום מסקנותיה לאמצע חודש מאי

הצורך לתמחר את התקציב הדרוש להמלצות השונות גרם לדחייה שנייה של פרסום מסקנות הוועדה למלחמה בעוני, במקום ב-8.4

31.03.2014, 20:18 | מיקי פלד

הוועדה למלחמה בעוני דחתה ביותר מחודש את פרסום מסקנותיה, כך נודע ל"כלכליסט". תחילה הודיע ראש הוועדה, אלי אלאלוף, כי יגיש את דו"ח הביניים לשר הרווחה מאיר כהן ב-8 לאפריל, אולם עתה מתברר כי רק במחצית הראשונה של מאי יוגש הדו"ח.  

קראו עוד בכלכליסט

לדברי גורמים בוועדה הסיבה לדחייה היא רצון להכין תמחור תקציבי של ההמלצות השונות כבר בדוח הביניים, כאשר חג הפסח גורם לעיכוב נוסף בעבודה. זו תהיה דחייה שנייה של פרסום המסקנות, לאחר שהוועדה שקמה בנובמבר היתה אמורה לסיים את עבודתה במרץ.

ועדת אלאלוף הוקמה על מנת להמליץ על שורה של צעדים להורדת שיעור העניים בישראל שעומד כיום על כ-19% מהמשפחות או 1.8 מיליון איש ושם את ישראל במקום השלישי מהסוף בשיעור העניים מקרב מדינות ה-OECD אחרי מקסיקו וטורקיה ולפני ארה"ב.

ועדת אלאלוף , צילום: אוראל כהן ועדת אלאלוף | צילום: אוראל כהן ועדת אלאלוף , צילום: אוראל כהן

הוועדה תמליץ על תוכניות לטווח הבינוני של 4-3 שנים ותכנית לטווח של 10 שנים כאשר סך כל הסכומים שתקציב לנושא עשויים להגיע לכ-10 מיליארד שקל בשנה, חלקם מהעברה של תקציבים קיימים וחלקם תקציבים חדשים, בעיקר להעלאת קצבאות מסויימות כמו הבטחת הכנסה וקצבת השלמת הכנסה לקשישים והגדלת מענק העבודה (מס הכנסה שלילי). מעבר לכך מתכננת הוועדה להמליץ גם על הרחבת הדיור הציבורי, הקמת מרכזים ייעודיים למיצוי זכויות ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות