אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הנגב

רוני פלמר: "הנחה במע"מ על דירה ראשונה לא תעזור. עדיף להשקיע הכסף בנגב"

מנכ"ל עמותת "תנועת אור" ליישוב הנגב, הציג את חזונות האופטימי בוועידה הכלכלית המרכזית של הנגב: "השקעה בדרום תחזור בריבית דריבית. עיירות הפיתוח יהפכו לשם נרדף למוצר מגורים איכותי"

01.04.2014, 10:33 | ליאור גוטמן

"רעיון ההנחה במע"מ על דירה ראשונה לא יעזור לאף אחד ועדיף להשקיע את הכסף בנגב", כך אמר לפני זמן קצר (ג') רוני פלמר, מנכ"ל עמותת "תנועת אור", ליישוב הנגב והגליל במהלך הוועידה הכלכלית המרכזית של הנגב בבאר שבע. 

פלמר המשיך: "מעבר צה"ל לדרום לא שווה את ההשקעה של ה-22 מיליארד שקל אם אין השקעה בתמיכה מסביב כמו בחינוך ובכלכלה. ולכן השקעה היום פה תחזור בריבית דריבית ואין מחיר לחזון ולחלום ואין מחיר לקליטת מאות אזרחים – זה הכל לוקישן וטיימינג. הנגב זה המקום הזמן הוא עכשיו וזו הזדמנות אדירה ולראשונה בוא נעשה משהו מצוין מראש שלא נולד ממשבר או ממאבק וחבל שנפספס את ההזדמנות". כך אמר רוני פלמר, מנכ"ל תנועת אור ליישוב הנגב והגליל. דברים נאמרו במסגרת כנס "דרום עולה" של כלכליסט שנערך היום (ג) בבאר שבע".  

בהתייחסו לעתיד הרחוק, 30 שנה מהיום, אומר פלמר שחשוב שב-2048 יהיו אנשים מחוייכים בישראל. "בשנה זו יחיו פה 16 מיליון איש ורק 1.4 יחיו בנגב בנגב. גוש דן נחנק, אין תוספות דיור וגם אם בטון יזרום בנחל איילון ונתב"ג יעבור לנבטים אין שום סיבה לחסום את גוש דן", אמר

 

הפתרון, לתפיסתו, מבוסס על שילוב בין כוח אדם, אדמה והון. "רק הנגב יכול להוביל קפיצת מדרגה. זה הפתרון לאיכות חיים ויוקר מחיה. בשנת 2048 חייבים להיות 3.5 מיליון איש וזו תוספת של 3 מיליון איש על התחזיות, והמדינה לא יכולה להתבסס על רק על המרכז, גם אם הוא מגניב. לא נתחרה בתל אביב נבנה אחד חדש של חיים, כלכלה ותרבות ושל אפשרות חדשה", אמר.

מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר
מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר צילום: נמרוד גליקמן

פלמר הזכיר שהנגב מכיל 60% משטח המדינה. בחזונו אוכלוסיית באר שבע תגדל בעתיד לרף של מיליון איש עם רכבת עירונית שמחברת בין קצוות הפרברים, דיור להשכרה, עסקים בפיתווח וקניוני ענק. "שום דבר לא יעבור פה ריק. עיירות הפיתוח יהפכו לשם נרדף למוצר מגורים איכותי, שכונות חיים עם אפשרות ללכת ברגל לעבודה עם חוויה אורבנית של כפר".

בהתייחסו לאוכלוסייה הבדווית פלמר אמר שהוא רואה בהם שותפים מלאים לחזון. "בדויים לא ישארו מאחור, וניצור יזמות ושותפות אזורית על בסיס כלכלי אזורי. ליד עזה יהיה פארק תעשיה והשלום יגיע מהכלכלה. חברות ענק כבר הבינו ופועלים בנגב והשטף החל. 97 חברות מחכות ו25 אלף משרות יגיעו בקרוב", אמר

בתחום התיירות פלמר הזכיר את אילת והעריךל שמספר התושבים שלה יגיע ל- 150 אלף איש. "מספר התיירים יעלה ל20- מיליון בשנה. יוקם בית חולים שני עם מרכזי מחקר. בעולם מתפתחות טכנולוגיות גדולות והנגב היא הפלטפורמה"

לתפיסתו, כדי להגשים את החזון יש להקפיד על ארבעה תנאי סף. הראשון הוא שמירה על הסביבה. השני הוא הקמת יחידות דיור בהיקף של 100 אלף דירות ב-7 השנים הבאות. התנאי השלישי הוא תשתיות והרביעי הוא כלכלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
צודק. עדיף לשלם 900 אלף בדימונה היוקרתית או מיליון שח בב"ש
על מי אתם באים לעבוד מדינת ישראל המקסימה אוהבת אזרחיה??? נראה לכם שאני אעזוב את המרכז בשביל לשלם הון תועפות ולהשתעבד כל חיי בשביל בית יוקרתי עלק באזור שומם בדרום??? הרי זה ברור שרק עוד 20 שנה אולי יצוץ משהו בחור הזה. עם כל הפוליטיקאים המושחתים והאינטרסנטים, זה ברור שלא יצא כלום. כמו שאת הרכבת הקלה בגוש דן כבר שנים מורחים, וביזבזו מיליארדים. אתם רוצים שנעבור למרכז, אז תציעו אדמות במחירים שפויים או דירות במחיר זול. אתם רוצים גם לפזר אותנו לפריפריה וגם לשעבד אותנו למשכנתא. חפשו פראיירים אחרים
ארץ אוכלת יושביה  |  01.04.14
לכל התגובות