אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר OKCupid: המנכ"ל הומופוב, אין כניסה למשתמשי מוזילה

אתר OKCupid: המנכ"ל הומופוב, אין כניסה למשתמשי מוזילה

אתר ההיכרויות הפופולרי חסם את הגישה לגולשי דפדפן פיירפוקס של מוזילה. זאת, כמחאה על מינויו של ברנדן אייך - מתנגד מוצהר לזכויות הומוסקסואלים - למנכ"לה. הנהלת OKCupid אף המליצה לגולשים להוריד דפדפנים מתחרים

01.04.2014, 13:41 | נמרוד צוק

הסערה סביב מינויו של ברנדן אייך למנכ"ל קרן מוזילה עולה שלב: אחרי שמחצית מחברי הדירקטוריון הודיעו על פרישתם, אתר הדייטינג הפופולרי OKCupid מצטרף למערכה. החל מאמש מוצגת לגולשי פיירפוקס שמגיעים אליו הודעה לפיה לא יוכלו להיכנס לאתר - משום שבראש הקרן שמפעילה את הדפדפן עומד שונא הומוסקסואלים מוצהר.

קראו עוד בכלכליסט

החליפו את המנכ"ל - או את הדפדפן

"משתמש פיירפוקס יקר, אנא סלח לנו על ההפרעה לגלישה שלך באתר. המנכ"ל החדש של מוזילה, ברנדן אייך, מתנגד למתן זכויות שוות לבני זוג בני אותו מין. לפיכך, אנו מעדיפים שמשתמשינו לא ישתמשו בתוכנות של מוזילה לגישה ל-OKCupid", נכתב בהודעה.

אתר OKCupid אתר OKCupid אתר OKCupid

"עניינים פוליטיים הם ברוב המקרים לא עניינו של אתר ואנו יודעים כי יש בעולם דברים גרועים הרבה יותר ממנכ"לים בעלי כיוון מוטעה. עם זאת, אנו הקדשנו את 10 השנים האחרונות בנסיון לחבר בין אנשים, ואנו מתכוונים לכל סוגי האנשים. לפי הגישה של אנשים כמו מר אייך, 8% ממערכות היחסים שעבדנו קשה כדי לאפשר את קיומן היו מוגדרים כבלתי חוקיים", כתבו מפעילי האתר.

"יחס שוויני למערכות יחסים חד מיניות חשובות לרבים מאיתנו באופן אישי כאן ב-OkCupid, אבל מעבר לכך, זה חשוב מבחינה מקצועית לחברה כולה. OkCupid נועד כדי ליצור אהבה, ומי שעוסק בהכחשת אהבה ובמקום זאת מעדיף לכפות אומללות, בושה ותסכול הוא האויב שלנו, ואנו מאחלים לו כישלון". בתחתית הדף הושאר אמנם לינק שמאפשר לעבור הלאה ולהשתמש באתר כרגיל, אבל מעליו הוצבו שלושה כפתורים בולטים הרבה יותר להורדת הדפדפנים המתחרים - כרום, אקספלורר ואופרה, עם מסר ברור: החליפו את המנכ"ל או החליפו דפדפן.
סופגת אש. לוגו קרן מוזילה סופגת אש. לוגו קרן מוזילה סופגת אש. לוגו קרן מוזילה

אייך, בעבר סמנכ"ל הטכנולוגיה של מוזילה וממציא שפת הג'ווהסקריפט, הוא אחד ממייסדי הפרויקט ומנהל את צוותי המהנדסים שאחראים על תחומי המוצר והפלטפורמה בארגון. ב-24 במרץ הודיעה מוזילה על מינויו למנכ"ל במקום ג'יי סאליבן, החלטה שזכתה לאש צולבת של ביקורות בעקבות עמדתו המוצהרת של אייך נגד נישואי גאים, שהתבטאה גם בתרומה של כאלף דולר שהעביר ב-2008 לקמפיין שתמך בתיקון לחוקת קליפורניה שניסה לאסור על נישואים כאלו.

בעקבות המינוי הודיעו שלושה מתוך ששת חברי הדירקטוריון - מנכ"ל חברת AVG (ומנכ"ל מוזילה לשעבר) גארי קובאקס, שותף קרן ההון סיכון גריילוק פרטנרס (גם הוא מנכ"ל מוזילה לשעבר) ג'ון לילי ומנכ"לית הסטארט-אפ Shmoop אלן סימינוף, על פרישתם ממועצת המנהלים. בנוסף, רבים מעובדי החברה קראו לאייך לפרוש מתפקידו החדש, ושורה של מפתחים הודיעו כי יפסיקו לשתף פעולה עם הארגון ולא יפתחו מוצרים לפלטפורמות שלו.

מוזילה: אנו מאמינים בשוויון לכל

בעקבות הסערה פרסם אייך פוסט המסביר את עמדתו, בו נאמר כי מוזילה תמשיך לנקוט במדיניות אקטיבית של שוויון מוחלט לעובדי החברה, מהזדמנויות תעסוקה ועד לאופי אירועי התאגיד, וכי הארגון יעבוד יחד עם קהילות וארגונים גאים כדי להבין טוב יותר כיצד לתמוך בקהילה הגאה. אייך כתב בפוסט כי הוא מצטער אם גרם כאב למישהו. "אני אפעל כדי להבטיח שמוזילה תישאר מקום שמכיל ותומך בכולם, ללא הבדלי נטיה מינית, מגדר, גיל, גזע, דת, זהות אתנית או מעמד כלכלי", כתב.

עם זאת, הפוסט לא כלל כל התייחסות ספציפית לנושא הנישואים החד מיניים או נסיגה מהעמדה שהביע בעבר. בהודעה רשמית של מוזילה נאמר כי הארגון מחויב לתמיכה בבחירה חופשית של העדפה מינית בקרב עובדיו וכי הטבות הבריאות ניתנות לכל העובדים ובני הזוג שלהם ללא אפליה, אבל לא נכללה התייחסות לעמדות המנכ"ל החדש.

אייך לא הגיב אישית למחאה של OkCupid, אבל מוזילה פרסמה תגובה רשמית בה נאמר: "מוזילה תומכת בשוויון זכויות לכל, כולל שוויון בנישואים לזוגות חד מיניים. זה לא משנה מי אתה או את מי אתה אוהב, לכולם מגיעות אותן הזכויות ויחס שוויוני. OkCupid מעולם לא פנו אלינו כדי לברר את העובדות או כדי להודיע לנו על כוונותיהם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות