אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארוול תשלם כ-1.5 מיליארד דולר פיצויים על הפרת פטנטים צילום: בלומברג

מארוול תשלם כ-1.5 מיליארד דולר פיצויים על הפרת פטנטים

שופט פדרלי קבע כי מארוול הפרה פטנטים של אוניברסטת קארנגי מלון. סכום הפיצויים נקבע בערעור שהגישה מארוול וגבוה בכשליש מהסכום המקורי שהחברה הייתה אמורה לשלם

01.04.2014, 14:22 | רפאל קאהאן
חברת הטכנולוגיה מארוול תפצה את אוניברסיטת קארנגי מלון בסכום של כ-1.54 מיליארד דולר על הפרת שני פטנטים בתחום הכוננים הקשיחים. כך קבע בית משפט פדרלי, שדן בערעור שהגישה מארוול על פסיקה קודמת בה חייב אותה חבר המושבעים לשלם כמיליארד דולר פיצויים. כך על פי דיווח של סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

הפסיקה שפורסמה אתמול (ב’) על ידי שופטת בית המשפט הפדרלי בפיטסברג, מקום מושבה של אוניברסיטת קארנגי מלון, קבעה שמארוול הפרה ביודעין את הפטנטים. השופטת אמרה במהלך הקראת פסק הדין כי: הוצגו לפניה מספיק הוכחות נגד מארוול ושקביעה זו עמדה בבסיס החלטתה להגדיל את סכום הפיצוי המקורי שנפסק שעמד על כ-1.17 מיליארד דולר בסוף 2012.

בית משפט קבע: מארוול הפרה פטנטים של אוניבסיטת קארנגי מלון בתחום הכוננים הקשיחים, צילום: לס צ בית משפט קבע: מארוול הפרה פטנטים של אוניבסיטת קארנגי מלון בתחום הכוננים הקשיחים | צילום: לס צ'טפליד cc-by בית משפט קבע: מארוול הפרה פטנטים של אוניבסיטת קארנגי מלון בתחום הכוננים הקשיחים, צילום: לס צ

אל סכום הפיצויים התווספו כ-80 מיליון דולר נוספים לאחר שחבר המושבעים קיבל לידיו מידע פיננסי נוסף שלא היה זמין לו במהלך המשפט הראשון. לדברי השופטת מארוול הייתה מודעת לפטנטים כשבע שנים לפני הגשת כתב האישום על ידי קארנגי מלון ב-2009.

“אני מאמינה שסכום זה מספק ויימנע ממארוול הפרת פטנטים נוספים בעתיד”, כך כתבה השופטת בפסק הדין. בתגובה לפסק הדין, מסרה מארוול כי בוחנת את הפסיקה. החברה מסרה כי הבסיס לחישוב הפיצויים של כ-50 סנט לשבב הינו לא סביר ושתשלום חד-פעמי של 250 אלף דולר דמי שימוש היה מספיק במקרה זה.

הסכום המקורי שנדרש על ידי קארנגי מלון עמד על 3.75 מיליארד דולר, אולם סכום זה הוגדר על ידי השופטת כלא סביר ושהענקתו הייתה עלולה לסכן את עתידה של החברה. הפטנטים של קארנגי מלון התייחסו לפתרון שפותח ב-2001 ו-2002 שמאפשר לקרוא מידע במהירות גבוהה מכוננים קשיחים מגנטיים.

באוניברסיטת קארנגי מלון טרם הגיבו על הפסיקה. בכתב התביעה המקורי שהוגש על ידי האוניברסיטה הואשמה מארוול כי שילבה את הטכנולוגיה של קארנגי מלון בלפחות תשעה מוצרים שלה. בקארנגי מלון טענו כי מארוול מכרה “מיליארדי שבבים” בהם שולבו הטכנולוגיות שהאוניברסיטה פיתחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות